PKS Strzelce Opolskie

Strzelce Opolskie to nieduże miasto znajdujące się na Śląsku Opolskim, pomiędzy Opolem a Aglomeracją Górnośląską. Przez miasto przebiega droga krajowa 94, czyli dawna trasa łącząca Opole z Katowicami. Dzięki takiemu położeniu miasto jest dobrze skomunikowane zarówno z Opolem, jak i Katowicami. Firma transportowa oferuje dojazd również do inncyh miast zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju (m.in. do europejskich stolic i innych większych miast).

PKS Strzelce Opolskie

W mieście funkcjonuje kilka prywatnych firm przewozowych oraz PKS Strzelce Opolskie. To spółka zajmująca się przewozem pasażerów na trasach łączących Strzelce z okolicznymi miejscowościami i miastami. Firma realizuje przewozy przy wykorzystaniu nowego, wygodnego taboru. Flota składa się między innymi z autobusów takich marek, jak Setra, Iveco czy Autosan. Autobusy wyposażone są w wygodne siedzenia i przystosowane do kursowania na trasach średniej długości. W kasie można kupić bilety jednorazowe oraz miesięczne, natomiast u kierowcy wyłącznie jednorazowe. Firma oferuje również możliwość zakupu biletu przez Internet. Na stronie internetowej można również sprawdzić aktualny rozkład jazdy ze Strzelec Opolskich, Zdzieszowic, Krapkowic czy Koźla oraz godziny pracy kasy biletowej znajdującej się na strzeleckim dworcu. W razie jakichkolwiek pytań istnieje możliwość skontaktowania się za pomocą infolinii oraz uzyskania wszelkich informacji.

Inne usługi oferowane przez PKS Strzelce Opolskie

Firma zajmuje się nie tylko realizacją regularnych połączeń między Strzelcami Opolskimi a innymi miastami i miejscowościami w regionie, ale świadczy również inne usługi na potrzeby mieszkańców. Jedną z nich jest najem autokarów krótko i długoterminowy. Znajdujące się we flocie pojazdy można wynająć zarówno jak się jest klientem indywidualnym, jak i firmowym. Z aktualną ofertą można zapoznać się przy pomocy strony internetowej. Firma oferuje wynajem autokarów między innymi na wycieczki szkolne, gdzie przede wszystkim liczą się pojazdy sprawne technicznie. Inną usługą świadczoną przy PKS Strzelce Opolskie jest stacja kontroli pojazdów. Dzięki temu w siedzibie spółki można wykonać przegląd pojazdu. Firma oferuje także usługi wulkanizacyjne (naprawy oraz wymianę opon z letnich na zimowe i z zimowych na letnie) oraz prowadzi stację paliw. Na firmowej stacji ceny są bardziej atrakcyjne, niż na innych stacjach w okolicy, czasami nawet o 20 groszy. Paliwa sprzedawane przez stację spełniają wszelkie niezbędne wymogi i normy.

Redakcja BlogMobility