Jak w elegancki i modny sposób nosić garnitur?

Odpowiedni wybór garnituru to tylko jeden z ważnych elementów biznesowego wyglądu. Drugim z nich i prawdopodobnie nawet istotniejszym, jest to, by garnitury męskie nosić w odpowiedni sposób. Nadążanie za modą, dodatkami i stylem noszenia garniturów wydatnie wpływa na dobry efekt wizualny i końcowe wrażenie.

Wybór garnituru – najważniejsze podstawy

Bez względu na markę wybieranego garnituru kluczem do dobrego wyboru jest rozmiar marynarki i szerokość spodni. Garnitury męskie bardzo łatwo można przerobić u krawcowej tak, żeby idealnie pasowały, co do długości rękawów i nogawek, ale szerokości na spodniach praktycznie nie da się poprawić tak, żeby nie było to widoczne. Tym bardziej wybierając garnitur męski należy na te dwie rzeczy zwrócić uwagę. Jeśli one będą dobrane idealnie, to nawet jeśli garnitur nie był kupiony za 5 cyfrową kwotę, to i tak będzie leżał idealnie.

Zasady modnego noszenia garniturów męskich

Zasady modnego i przemyślanego noszenia garniturów męskich obejmują konkretne wytyczne co do marynarki, kołnierzyka, spodni oraz sposobu zawijania rękawów. Marynarka powinna leżeć na ramionach lekko, gładko i sprawiać wrażenie, jakby się o nie opierała. W większości garnitury męskie kupowane pod rozmiar już mają taki układ marynarki, ale warto tu poprosić fachowca o wskazówki. Marynarka na plecach nie może się fałdować ani marszczyć, to klucz dobrego wyglądu! Samodzielnie trudno jest zobaczyć się od tyłu, dlatego przy mierzeniu warto zabrać ze sobą kogoś, kto będzie w stanie dobrze ocenić tył marynarki po jej założeniu na ramiona. Kolejnym ważnym etapem jest dopasowanie długości rękawa do nadgarstka. Tu zasada jest prosta: po wyprostowaniu rąk rękaw ma wystawać około 1 cm od mankietu koszuli.

Garnitury męskie najmodniej wyglądają wtedy, gdy kołnierzyk koszuli schowany jest pod marynarką. Czasy wyciągania kołnierzyka na wierz i jego zawijania do góry już dawno minęły, a taki styl od razu pokazuje, że człowiek noszący dany garnitur męski nie nadąża ani za modą, ani za zmieniającymi się trendami. Koniecznie trzeba tego pilnować! Jedynym wyjątkiem są w tym przypadku koszule z tzw. łamanymi kołnierzykami. Taki można wyjąć na wierzch garnitury, aczkolwiek żeby zachować aktualne modowe trendy, lepiej po prostu wybrać inną koszulę.

Ostatnim ważnym elementem, który decyduje o tym, czy dany garnitur męski będzie podkreślał wygląd i styl mężczyzny jest dobór odpowiedniego paska do spodni. Absolutnie nie nosi się tutaj żadnych nowoczesnych, kolorowych inspiracji. Lepiej postawić na klasykę np. pasek skórzany, w czerni, grafitach lub kolorach brązowych.

Redakcja BlogMobility

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.