Przyszłość i nowe możliwości na rynku pracy

Temat poszukiwań pracy na pewno nie ominie nikogo z nas. Według badań, szacuje się, że nawet ponad 35% Polaków każdego dnia aktywnie szuka nowej pracy. Ich największą motywacją są oczywiście jak najwyższe zarobki, oraz szanse na rozwój zawodowy. Bez wątpienia szanse na zdobycie przyszłościowej i dobrej pracy są dziś naprawdę spore. Dla pracodawców coraz to częściej najważniejsza jest wiedza i doświadczenie a nie wykształcenie. Możliwości na rynku pracy jest naprawdę dużo, wystarczy dobrze się rozejrzeć. 

Rynek pracy otwarty na nowych kandydatów

Powstało mnóstwo ciekawych i godnych uwagi portali z ofertami pracy. Każdy ma tutaj ogromne pole do wyboru. Bez problemu za pomocą wyszukiwarki internetowej trafimy na godne uwagi strony z ogłoszeniami jak i na portale społecznościowe, które również pomogą nam w poszukiwaniach.

Wbrew pozorom, pracodawcy coraz to częściej podejmują decyzję o tym, aby zatrudnić początkujących pracowników. Doświadczenie jest ważne, ale oczywiście trzeba je najpierw zdobyć w jakikolwiek sposób. Może początkującej osobie będzie nieco trudniej wbić się do tego świata, ale zdecydowanie nie można się poddawać. Rynek pracy cały czas potrzebuje nowych osób, które będą zasilać zasoby siły roboczej, kiedy pozostali postanowią odejść lub po prostu nadejdzie ich czas na zakończenie kariery zawodowej.

Nowa praca i wyzwania z nią związane

Nowa praca to zdecydowanie wyzwanie dla obu stron, zarówno dla pracownika ale i też dla samego pracodawcy. Jednak tak naprawdę ten, kto nie podejmuje się wyzwań, stoi w miejscu więc traci w ten sposób wiele możliwości. Nie da się iść do przodu, wykonując każdego dnia jedne i te same zadania, które tak naprawdę niczego nas nie nauczą. 

Na początku w pracy trzeba przejść okres w którym przystosujemy się do nowego otoczenia, zapoznamy z nowym otoczeniem. Każdy kiedyś zaczynał i na pewno różnie wspomina ten czas. Czasem całe wdrożenie zajmie miesiąc, dwa czy pół roku a w niektórych przypadkach będzie to zaledwie kilka dni. Wszystko tak naprawdę zależy od specyfiki danej branży i poziomu wiedzy nowego członka zespołu.

Kto ma największe szanse na znalezienie pracy w przyszłości?

Nie da się nie zauważyć, że niektórzy absolwenci mniej popularnych i pożądanych kierunków mają znacznie większy problem na znalezienie nowego zatrudnienia. Istotne znaczenie ma również tutaj sama lokalizacja. Ciężko jest znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie w miejscu, gdzie nie do końca jest spore zapotrzebowanie na rynku pracy. Zdecydowanie łatwiej będą miały osoby z miasta, niż te z mniejszych miejscowości a tym bardziej z oddalonych wsi. 

Łatwo można wyróżnić kilka zawodów, które raczej nie będą miały problemu ze znalezieniem pracy w przyszłości. Przede wszystkim, będą to pracownicy na stanowiskach medycznych jak i innych związanych z człowiekiem. Cały czas mamy ogromne zapotrzebowanie na lekarzy, specjalistów w swojej dziedzinie. Społeczeństwo dotyka mnóstwo schorzeń z którymi nie są w stanie samodzielnie walczyć więc szukają jak najlepszej pomocy ze świata medycyny.

Problemu ze znalezieniem pracy nie będą mieli również fizjoterapeuci oraz dietetycy. Siedzący tryb życia społeczeństwa w efekcie kończy się potrzebą odpowiedniej rehabilitacji pod względem ruchowym oraz zmianą dotychczasowych nawyków żywieniowych. Zobacz więcej na http://tkkolberg.pl/

Dopracuj swoje CV

Nowa praca to idealna okazja do tego, aby przygotować swoje CV. Powinno być ono zawierać aktualne dane i informacje na temat doświadczenia zawodowego. Nie ma sensu na pewno wymieniać tutaj osiągnięć, które nie mają znaczenia w branży do której mamy zamiar się dostać. Najlepiej skupić się na tym, co zainteresuje naszego przyszłego pracodawcę. 

Jeżeli mamy chęci i czas, warto również dopracować dokument pod względem graficznym. Prawdopodobnie nie będzie to miało dużego znaczenia w rekrutacji, ale może akurat trafi się nam osoba która zwróci na to uwagę. Najważniejsze jest jednak to, aby nie było tutaj chaosu ani błędów gramatycznych. Pracodawca musi widzieć że nam zależy i nie olewamy tematu.

Redakcja BlogMobility