Kurier Polska Anglia – czy są dodatkowe opłaty?

Kurier Polska Anglia kursuje bardzo często, ponieważ jest wiele osób z Polski mieszkających w Wielkiej Brytanii a wciąż mających w Polsce rodziny. Ponadto kurier taki przewozi także różne towary do kontrahentów lub klientów firm znajdujących się w Anglii. Na polskim rynku jest wiele firm kurierskich, prawie wszystkie oferują jak najlepsze usługi.

Usługi firm kurierskich

Kurier Polska Anglia ma w ofercie podstawową usługę czyli dostarczenie paczki z Polski do Anglii. Jednak paczki polska anglia i nie tylko mają różne rozmiary, są małogabarytowe lub duże, termin ich dostarczenia jest różny od standardowego do ekspresowego oraz niektóre przewożone pakunki posiadają ubezpieczenia. Pakunki z Polski są zabierane z każdego miejsca naszego kraju i o każdej porze, usługa od drzwi do drzwi jest najbardziej popularną usługą. Standardowy czas dostarczenia przesyłki z Polski do Anglii to czas od 4 do 6 dni. Osoba lub firma, która wysyła przesyłkę sama decyduje czy chce aby przesyłka poleciała samolotem czy pojechała drogą lądową.

paczki polska Anglia

Przeczytaj też, czy opłaca się sprowadzać samochód z Belgii

Czy są dodatkowe opłaty?

Dla wielu osób, które wysyłają po raz pierwszy paczki Polska Anglia wydaje się, że usługa ta jest bardzo droga. Dopiero po kilkukrotnym wysłaniu przekonują się, że wysyłka kurierem jest prosta i niekoniecznie jej koszt jest zbyt wysoki. Jednak bardzo trudno jest od razu i jednorazowo określić wartość przesyłki. Jej cena zależy od wielu czynników a przeróżne dodatkowe usługi wymagają dodatkowych opłat.
Różnice w cenie określa trasa, jaką ma przebyć przesyłka, jej gabaryt i ciężar. Zrozumiałe jest, że im paczka cięższa tym będzie droższa a im przebyta przez nią trasa będzie dłuższa tym opłata za jej przesłanie będzie większa. Różnice w cenie stanowi też sposób w jaki paczka jest dostarczona do odbiorcy. Tradycyjna trasa to bus plus prom, natomiast przesyłki wysyłane jako priorytet lecą do Anglii samolotem.
Obok opłat standardowych należy się również liczyć z opłatami dodatkowymi. Opłaty takie naliczane są za:

  • ubezpieczenie przesyłki, lub za dodatkowe ubezpieczenie,
  • za ekspresowy czas dostarczenia paczki,
  • za dostarczenie paczki bezpośrednio do siedziby odbiorcy,
  • za zbyt duży gabaryt paczki,
  • za ekstremalny towar, który jest przesyłany.

Opłaty dodatkowe u każdego kuriera są różne, ponieważ większość kurierów obligatoryjnie wymaga ubezpieczenia danej przesyłki i na przykład w takim przypadku opłatą dodatkową może być dodatkowe ubezpieczenie, jeżeli klient sobie takowe życzy.
Tak samo może być w przypadku dostarczenia paczki Polska Anglia bezpośrednio pod drzwi odbiorcy, w niektórych przypadkach to też może być opłatą dodatkową.
Toteż dodatkowe opłaty za wysyłanie przesyłek kurierem z Polski do Anglii istnieją i czasami należy się z nimi liczyć.

Paczki Polska – Anglia – szybko, tanio i pewnie!

Wysyłanie paczek kurierem z Polski do Anglii jest bardzo proste. Czynność tę można wykonać nie wychodząc z domu a posiadając jedynie dostęp do Internetu. Dzisiaj paczki wysyła się bez podpisywania specjalnych umów i bez żadnych zobowiązań. Kurierów zajmujących się przewozem lub przesyłem przesyłek z Polski do Anglii jest wielu toteż zawsze należy bardzo dokładnie czytać ich regulaminy i cenniki.

Kurier Polska Anglia

Samolotem czy statkiem?

Powierzając paczkę kurierowi, zazwyczaj nie zastanawiamy się co będzie się z nią później działo. Wyruszając w drogę ma tylko jedno zadanie – trafić do celu. Paczki z Polski do Anglii zazwyczaj “podróżują” liniami lotniczymi. Dzięki temu rozwiązaniu, firmy kurierskie znacznie oszczędzają koszty związane z transportem. Chcąc jeszcze szybciej dostarczyć przesyłkę, można wybrać opcję błyskawicznej dostawy samolotem w jeden dzień. Trzeba jednak liczyć się tutaj z przykrą kwestią dodatkowych kosztów które będą musiały nas tu obowiązywać. Nie ma jednak co się dziwić – same bilety lotnicze nie należą do najtańszych.

Wysyłaj tak tanio jak to tylko możliwe!

Chcesz wysłać paczkę jeszcze taniej niż to tylko możliwe? Wszystko da się załatwić! Nie ograniczaj się do tylko jednego przewoźnika. Firm kurierskich jest naprawdę sporo i mają dość konkurencyjne ceny. Warto obeznać się w temacie i znaleźć najlepszego przewoźnika. Dobrym rozwiązaniem będzie również skorzystanie z brokera firm kurierskich. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie możliwe opcje oraz porównasz między sobą ceny przesyłek. W takim miejscu nadasz paczkę jeszcze taniej niż na stronach przewoźników.

Paczki Polska Anglia – nie zapomnij o  właściwym zabezpieczeniu przesyłki

Paczka przed nadaniem powinna być bardzo dobrze zabezpieczona. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wyrusza ona w naprawdę długą drogę. Mając przed sobą taki kawał trasy, narażona jest na niebezpieczeństwo rozdarcia paczki lub stłuczenia jej zawartości. Warto używać pianek i folii bąbelkowej dla lepszej amortyzacji. Co więcej, konieczne jest tutaj również odpowiednie oklejenie przesyłki, tak aby nic nigdzie nie wyleciało.

Sprawdź również https://blogmobility.pl/jak-wybrac-olej-do-silnika-benzynowego/

Redakcja BlogMobility