Czy warto sprowadzać samochody z Belgii?

Bardzo wiele ludzi decyduje się na sprowadzenie auta z Belgii. Ma to bowiem swoje niewątpliwe plusy, bo auta z Belgii są przede wszystkim bardzo zadbane i możemy liczyć na bardzo korzystne okazje. Jednak należy pamiętać, że nie należy kupować kota w worku i wierzyć na słowo sprzedawcą w Polsce, że auto faktycznie było sprowadzone z Belgii. Dużo korzystniej jest poszukać samochodu na własną rękę, bo tak możemy trafić na prawdziwą perełkę za dość niską cenę. 

Dlaczego warto sprowadzać samochody z Belgii?

Przede wszystkim kupno samochodu, który jest sprowadzany dla nas z Belgii jest korzystne, bo możemy liczyć na bardzo dobre okazje cenowe. Jest to spowodowane tym, że w tym kraju bardzo dużo dość drobnych usterek jest zaklasyfikowanych jako szkoda całkowita. Ich właściciele natomiast nie naprawiają owej szkody tylko od razu sprzedają auto. My usuwając szkodę możemy trafić na bardzo dobry samochód, za którego dużo nie zapłacimy. Jest to więc prawdziwa okazja. 

Czy warto sprowadzać samochody z Belgii

Co wyróżnia Belgię?

Belgia dla niejednego smakosza będzie po prostu krajem serów. Ludzie przyjeżdżają tutaj z całego świata, aby przetestować różne rodzaje sera. Można by było właściwie degustować je całymi dniami. Belgijskie przysmaki są niestety bardzo tłuste. Za to ich smak wynagradza wszystko. Można spokojnie zrobić sobie chwilę przerwy w diecie i cieszyć się najlepszymi przekąskami. 

Belgowie są również bardzo otwartym narodem. Nie ma tutaj żadnych barier przy poznawaniu nowych osób. Ludzie traktują się z miłością i wyrozumiałością. Jeżeli postanowisz więc przyjechać tutaj na wakacje, czy też po samochód – nie unikaj kontaktów. Mieszkańcy chętnie wysłuchają twojej historii a może i przy okazji jest szansa że zaproszą cię na na degustację serów z frytkami!

Auta z Belgii a ceny w kraju

Belgia nie należy do krajów gdzie na półkach znajdziemy drożyznę. Ceny w sklepach są umiarkowane ale niestety i tak wyższe niż w Polsce. Na pewno będzie tutaj taniej niż w Danii, Holandii czy też we Włoszech. Można spokojnie więc chociaż spróbować wybrać się tutaj na wakacje i posmakować belgijskiego życia!

Ludzie nie bez powodu ściągają auta z Belgii. Ceny ich są tutaj po prostu niższe niż w Polsce. Wliczając w to koszty transportu i tak nadal będziemy na plusie. Jeżeli więc nie boisz się zagranicznych podróży samochodem, spróbuj przetestować tę właśnie opcję.

Sprawdź też jak wybrać olej do silnika benzynowego

Plusy płynące z kupna samochodu od Belga

W Belgii nie ma mowy o przekręcania licznika. Każdy sprzedawca bowiem musi udokumentować prawdziwy przebieg samochodu. W Polsce możemy trafić na auto, które nie będzie miało takiego przebiegu, jaki widzimy na liczniku. Jest to bardzo kłopotliwe, bo może się okazać, że auto, które wygląda na nowe jest bardzo wysłużone i będzie wymagało od nas wielu wymian. Mieszkańcy Belgii oferują bardzo wiele aut w niesłychanie atrakcyjnych cenach. Widzimy rzeczywisty przebieg auta, a także możemy być pewni, że będzie to auto zadbane. Belgowie bowiem kładą duży nacisk na dbanie o auto. 

Jednak w tym kraju jeśli chodzi o szkody całkowite, to bardzo wiele dość drobnych uszkodzeń jest za nie uznawana. Mieszkańcom Belgii nie opłaca się naprawiać owych samochodów, a dla nas jest to świetna okazja do kupna być może fajnego i zadbanego pojazdu w bardzo niskiej cenie. 

Nie kupować kota w worku

Jeśli zdecydujemy się na kupno auta z Belgii, to zdecydowanie korzystniej dla nas będzie jeśli poszukamy go na własną rękę. Nie warto szukać w komisach, które ogłaszają się, że sprowadzają auta z Belgii w bardzo dobrym stanie. Może się bowiem okazać,że w komisie zostanie przesunięty licznik i nie będziemy znali finalnie jego rzeczywistego przebiegu. W Belgii taka sytuacja nam się nie zdarzy. Kolejna kwestia, to przepłacanie, bo jeśli kupimy auto prosto z Belgii, to możemy trafić na rewelacyjne ceny. W komisach są one zawyżone zdecydowanie. 

auta z belgii

Ile kosztuje transport auta z Belgii?

Jeśli chodzi o transport, to najlepiej skorzystać z pomocy lawety. Wbrew pozorom nie jest to drogie rozwiązanie, bo koszta zaczynają się już od kilkuset złotych. Biorąc pod uwagę zaoszczędzone pieniądze na kupnie tańszego samochodu, to dla nas dalej jest to świetna okazja. Nie musimy się obawiać, że stracimy na owej transakcji. Zdecydowanie lepiej więc poszukać w Internecie konkretnego auta w Belgii i samemu kontaktować się ze sprzedawcą, a później samodzielnie sprowadzić owe auto do Polski. Jest to biznes o wiele bardziej opłacalny i pewny.

Jakość samochodów z Belgii

Zakup samochodów z Belgii to na pewno dobry wybór. Kierowcy tutaj są zdecydowanie mniejszymi kombinatorami niż u nas w kraju. Przekręcanie liczników z przebiegiem należy do naprawdę rzadkich przypadków. Belgowie nie przywiązują się do swoich pojazdów. Dzięki temu na rynku możemy znaleźć naprawdę zadbane pojazdy, które po prostu znudziły się poprzednim właścicielom.

Sprawdź również https://blogmobility.pl/opony-zimowe-latem/

Redakcja BlogMobility