Leasing komputerów – czy to się opłaca?

Leasing większości osób kojarzy się najczęściej z samochodem. Jednak wiele firm korzysta także z leasingu komputerów. Na czym to polega? Kiedy opłaca się skorzystać z takiej opcji?

Leasing a laptop

Kupno nowoczesnego sprzętu komputerowego jest dość sporym wydatkiem, zwłaszcza gdy zatrudnia się wiele osób. Idealnym rozwiązaniem problemu jest komputer w leasingu. Jest to opłacalna opcja, która pozwala na pracę na najnowszym sprzęcie. Dodatkowo po parunastu miesiącach sprzęt można wymienić na nowszy, co oznacza jeszcze wydajniejszą pracę. Na czym polega leasing komputerów? Zasada jest prosta. Osoba wypożyczająca sprzęt na dany okres pobiera określoną z góry opłatę. Kwota leasingu płacona jest najczęściej w miesięcznych ratach. Wypożyczający może podpisać umowę na różny okres. Najczęściej jest to półtora roku. Choć niektóre firmy użytkują komputer w leasingu nawet przez dwa lub pięć lat. Po okresie leasingu jest możliwość wykupienia sprzętu na własność, choć z takiej opcji najczęściej się nie korzysta. Wiadomo, że sprzęt komputerowy szybko się starzeje i najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie w leasing nowych komputerów i laptopów. Komputer w leasingu to także możliwość użytkowania myszek, klawiatur czy drukarek. Można także wziąć w leasing oprogramowanie lub specjalistyczny program komputerowy.

Dowiedz się też, czy warto stosować podatek liniowy

Dlaczego warto wziąć komputer w leasingu?

Kupno nowych komputerów to bardzo duży wydatek. Do tego technologia cały czas się rozwija i stary sprzęt staje się mało wydajny. Tak na dobrą sprawę komputer powinno się wymieniać co dwa lata, aby działał poprawnie na wszystkich programach. Leasing komputerów nie jest drogą sprawą i dodatkowo można także wpisać go w koszty firmy. Dzięki temu można zaoszczędzić na podatku, który często dla wielu firm jest bardzo dużym obciążeniem. Najlepszą opcją jest leasing pełnego zestawu, czyli sprzętu i oprogramowania. W takim pakiecie jest taniej i nie trzeba już się przejmować żadnymi dodatkowymi urządzeniami. Takie rozwiązanie szczególnie jest polecane osobom dopiero rozpoczynającym swoją działalność gospodarczą. Również firmy z wieloletnim doświadczeniem powinny przemyśleć taką opcję, gdyż może ona znacząco podnieść rentowność firmy. Leasing komputerów pozwala na zatrudnienie dodatkowych pracowników bez konieczności ponoszenia olbrzymich kosztów. To w konsekwencji prowadzi do wzrostu przychodów.

leasing komputerów

Leasing komputerów – kiedy warto z niego skorzystać?

Branża informatyczna rozwija się niezwykle szybko. Co kilka tygodni można zauważyć nowości, które wymagają użycia nowoczesnego sprzętu. Wydajność komputerów musi być cały czas na najwyższym poziomie, aby sprostać wszelkim wymaganiom. Dzięki leasingowi nie trzeba wydawać dużych pieniędzy i można mieć już nawet co 18 miesięcy nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. Wszystko to jest dodatkowo opłacalne, gdyż nie wymaga wyłożenia dużej sumy pieniędzy. Należy także pamiętać, że sprzęt komputerowy szybko się zużywa, a więc kupno nowego jest mało rentowne. Po dwóch latach nowy komputer sprzedaje się za kilkanaście procent początkowej wartości.

Przeczytaj również https://blogmobility.pl/opony-zimowe-latem/

Redakcja BlogMobility