Merchant Cash Advance vs. tradycyjne kredyty bankowe: które rozwiązanie lepiej pasuje do Twojej firmy?

W dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie biznesu, firmy muszą szybko reagować na zmieniające się potrzeby. Konieczność sfinansowania nowych pomysłów czy inwestowania w innowacje technologiczne są konieczne, aby można było mówić o rozwoju, a także liczyć na zyski. Na ogół wiąże się to jednak z koniecznością zaciągania zobowiązań finansowych. I choć najpowszechniejsze rozwiązanie to kredyty bankowe, nie są one ani jedyną, ani tym bardziej najlepszą opcją. Poznaj Merchant Cash Advance, porównaj je z tradycyjnym kredytem bankowym i zdecyduj, które rozwiązanie lepiej pasuje do Twojej firmy.

Czym jest Merchant Cash Advance?

Merchant Cash Advance oferowane przez https://pragmago.tech/pl/ to nowość na polskim rynku usług finansowych. Jest to rodzaj pożyczki, która nie wymaga jednak stałych środków na spłatę. Jak to możliwe? Otóż jest to rozwiązanie, które zakłada, że dług będzie spłacany jedynie wtedy, kiedy kredytobiorca sfinalizuje umowę z klientem. Określony procent z danej transakcji będzie przeznaczany na regulację zobowiązania. Zawierając umowę tego typu z firmą udzielającą pożyczki, nie trzeba się zatem obawiać o konieczność zapewniania comiesięcznych środków na koncie. Wszystko to zależy bowiem od zysku i aktualnie zawieranych umów.

Czy Merchant Cash Advance to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Jeśli potrzebujesz gotówki na działalność firmy możesz zdecydować się na tradycyjny kredyt bankowy lub też wybrać Merchant Cash Advance. Co lepsze?

Tradycyjny kredyt bankowy to dobre rozwiązanie jedynie wtedy, kiedy masz pewność, że niezależnie od sytuacji nie zabraknie Ci środków na spłatę. Może być on ryzykowny szczególnie w przypadku branż sezonowych. Ponadto musisz mieć świadomość, że bank sprawdzi Twoją historię kredytową. Jeśli nie była ona stabilna, możesz mieć problemy z uzyskaniem pożyczki. Decyzja najczęściej nie zapada od razu, co wiąże się z koniecznością oczekiwania na środki. Ostatnią kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, jest zabezpieczenie, jakiego na ogół wymaga bank.

Jeżeli zatem zależy Ci na szybkim otrzymaniu pieniędzy, chcesz mieć większą pewność, że będziesz mieć środki na spłatę, a do tego nie chcesz zastawiać nieruchomości czy aktywów firmy, lepszym rozwiązaniem będzie Merchant Cash Advance.

Jakie są największe zalety Merchant Cash Advance?

Jak już wspomniano, Merchant Cash Advance nie wymaga sprawdzania historii kredytowej, a decyzja o pożyczce może zapaść nawet w kilka minut. Ponadto jest to świetne rozwiązanie z punktu widzenia zmieniających się warunków rynkowych i sezonowych. W przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu bankowego, spłata Merchant Cash Advance odbywa się poprzez potrącenie ustalonej procentowej części przychodów firmy, co oznacza, że płaci się mniej w okresach niskiej sprzedaży i więcej, gdy biznes dobrze się rozwija. Wszystko to sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw o mniejszym budżecie, które cenią sobie bezpieczeństwo i stabilność.

Podsumowując, Merchant Cash Advance to elastyczne podejście do finansowania inwestycji, które może pomóc przedsiębiorstwom utrzymać płynność finansową.

Dowiedz się więcej o MCA https://pragmago.tech/pl/merchant-cash-advance/ 

Artykuł sponsorowany

Redakcja BlogMobility