Najlepsze vany

Vany zazwyczaj są samochodami przeznaczonymi dla większych rodzin z kilkorgiem dzieci. Te auta mają swój charakter, a jakie są najlepsze vany? Które modele warto rozważyć?

Oferta rynkowa

Na polskim rynku znajdziemy auta typu SUV, kombi, vany… W przypadku posiadania prawo jazdy kategorii B trzeba pamiętać, że możemy kierować autem z (maksymalnie) 8 miejscami siedzącymi. Jeśli chodzi o vany – standardowo posiadają przeważnie 7 miejsc. Wybierając ten samochód trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, m.in. na cenę, średnie spalanie, czy wielkość samochodu. Jakie modele królują na rynku?

Najlepsze vany

Jeśli chodzi o ciekawe modele warte rozważenia, warto wyróżnić;

1. Fiata Doblo – jest on dość małym vanem w porównaniu z innymi modelami nie posiada automatycznej skrzyni biegów. Jednak cenowo jest dosyć atrakcyjny. To auto powszechne i ogólnodostępne, co stanowi ciekawą opcję. Fiat Doblo jest niedrogi, co stanowi jego przewagę.

2. Opel Zafira – ten pojazd może posiadać od 5 do 7 miejsc siedzących. Posiada dosyć wysoką prędkość maksymalna i jest bardzo pojemnym autem. Jego minusem jest mniejsza przestrzeń wewnątrz w porównaniu do innych aut, co wpłynie na dyskomfort przy długich podróżach.

3. Ford Galaxy – posiada automatyczną skrzynię biegów i nadaje się bardziej do jazdy miejskiej, niż długiej podróży. Emisja CO2 może przeszkadzać, wynosi 149 g/km. Posiada dość dużą prędkość maksymalną.

4. Citroen Grand C4 Tourer – jego zaletami są niska emisja spalin, średnia pojemność baku i duża pojemność bagażnika. To dobra opcja dla dużych rodzin. Istnieje możliwość doposażenia auta w dodatkowe siedzenia i dokupienia gniazdka 230V. 

5. KIA Carens – posiada bardzo dobry, niski poziom średniego spalania. Odznacza się wysoką prędkością maksymalną, ma nieco mniejsze gabaryty niż auta konkurencyjne – co doskonale sprawdzi się w ciasnym miejscu parkingowym, czy zatłoczonym mieście.

6. Volkswagen California – posiada napęd na cztery koła, z siedzeń po rozłożeniu może powstać łóżko i ma rozkładany dach. Wyglądem przypomina kamper, ale bez toalety i z bezproblemowym wjazdem do miasta. W przypadku uszkodzenia, zdobycie części zamiennych nie powinno być trudne. 

7. Peugeot Expert – to bardzo duży van z 8 miejscami wewnątrz. Warto zauważyć, że przypomina auta dostawcze, bardziej niż standardowego vana. Szybko się rozpędza i ma dużą ładowność.

8. Renault Espace Initale Paris – bardzo elegancki samochód. Jego wadą jest dość mała pojemność bagażnika, ale posiada wiele innych zalet; nawigacja, podgrzewane fotele, a nawet opcje masażu. Jest dosyć kosztowną opcją, ale sprawdzi się podczas podróży z dziećmi.

9. Mercedes Marco Polo – to bardzo kosztowne rozwiązanie. Auto jest bardzo duże, szerokie i długie. Posiada namiot wychodzący z dachu i możliwość rozkładania siedzeń, a jego minusem jest waga i nieduży bak paliwa.

10. Seat Alhambra – dosyć drogie auto, łatwo do niego nabyć części zamienne. Posiada od 5 do 7 miejsc i należy do grupy Volkswagena.

Wybierając vana kierujmy się własnymi oczekiwaniami i potrzebami, a także dobrą jakością i parametrami.

Redakcja BlogMobility