Paczki Polska Anglia – nowe zasady dotyczące wysyłki

Osoby, które będą chciały wysłać paczkę zagraniczną do Wielkiej Brytanii, muszą liczyć się ze sporymi obostrzeniami, które dotyczyć będą wysyłki paczek. Nowe zasady sprawiły, że sam proces wysyłkowy stał się bardziej skomplikowany i wymaga załatwienia wielu formalności.

Jak wyglądają nowe zasady dotyczące wysyłki paczek do Anglii?

W chwili obecnej wszystkie paczki Polska Anglia podlegają obowiązkowi odprawy celnej. Bez tego nie przejdą pozytywnie testu weryfikacji. Odprawa celna, obligatoryjna, wiąże się również z poniesieniem różnych opłat, takich jak np. Vat i cło. Wyraźnie określa się również, która strona ponosi koszty dodatkowe wysyłki. Regulują to zasady przyjęte przez firmy kurierskie, oferujące dowóz przesyłek do Wielkiej Brytanii. W niektórych przypadkach wymagane jest posiadanie szeregu dokumentów oraz zezwoleń, takich jak np. numer EORI. Paczki Polska Anglia zarejestrować należy w systemie HMRC, a także opłacić stawkę Vat.

Opłaty doliczane do wysyłek do Wielkiej Brytanii

Niektóre przesyłki do UK mogą być całkowicie zwolnione z opłat celnych. Są to np. koperty z dokumentami. Natomiast w innych przypadkach opłaty eksportowe celne zawarte są w cenie przesyłki. Firmy, które zajmują się przesyłkami, nie mogą bezpośrednio ingerować w koszty i opłaty, także te dotyczące oclenia towarów.

Czego nie wolno wysyłać do Wielkiej Brytanii?

Nowe zasady przewozowe, powstałe po Brexicie, określają jasno, czego nie wolno wysłać do UK. Będą to głównie produkty spożywcze, takie jak kawa, herbata, słodycze, nabiał, konserwy i słodycze, a także rzeczy nietrwałe i inne, które mogą stworzyć konkretne zagrożenie. Oprócz tego nie można nadawać przesyłek, w których znajduje się broń i materiały wybuchowe, leki na receptę, profesjonalne dzieła sztuki, zabytki, żywe rośliny i zwierzęta, narkotyki i używki.

Ile trwa transport przesyłek Polska Anglia?

Czas doręczenia przesyłek do Anglii jest różny i zależy od konkretnego przewodnika. Dostarczenie paczki to zwykle około 2-4 dni roboczych, natomiast te nadawane priorytetem docierają do odbiorcy nawet i po jednym. Najtańszym sposobem wysłania przesyłki do UK jest droga lądowa.

Sposoby na wysłanie paczki do UK

Paczki Polska Anglia wysłać można na dwa sposoby. Pierwszy z nich to Poczta Polska, natomiast drugi to komercyjne firmy transportowe. Wysłanie przesyłki pierwszym sposobem wymaga wcześniejszego zamówienia usługi transportowej bezpośrednio na stronie Pocztex. Należy wypełnić specjalny formularz i podać wymagane dane, którymi będą waga przesyłki i jej zawartość, a także sposób zamawiania. Po dokonaniu formalności paczkę należy opłacić. Znacznie wygodniejszym sposobem jest wysłanie przesyłki kurierem. Zanim jednak zdecyduje się na jedną z licznych firm przewozowych, działających na rynku, warto sprawdzić jej rzetelność i poczytać komentarze w Internecie. Najlepiej zdecydować się na takiego przewoźnika, który prężnie działa na rynku już od wielu lat. Tylko wtedy ma się pewność, że paczka dotrze w nienaruszonym stanie pod wskazany adres.

Redakcja BlogMobility

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.