Używana Skoda Fabia dla firmy w leasingu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że używana Skoda Fabia z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ samochód tej marki jest multimedialny, praktyczny i nowoczesny. Właściciele firm decydują się na wzięcie Skody Fabii w leasingu. Rekomendowane jest skorzystanie z pomocy firmy specjalizującej się w finansowaniu zakupu pojazdów. Bardzo dobrym przykładem może być STORE VW FS.

O czym należy pamiętać przed wzięciem Skody Fabii w leasing?

 

Zalecane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się bardzo dokładnie z zapisami znajdującymi się w umowie. Należy sprawdzić wszystkie znajdujące się w niej zapisy. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na opłaty i TOiP, termin spłaty oraz wysokość raty czy warunki wykupu samochodu leasingowego. Nie można oczywiście zapomnieć przeanalizować sposobu rozliczenia umowy w przypadku, gdyby została wypowiedziana. Istotne znaczenie będą miały także warunki ubezpieczenia.

Używana Skoda Fabia w leasingu, a jej wykup

 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w momencie, gdy dana umowa leasingu się skończy, leasingobiorca będzie zmuszony podjąć decyzję czy chce wykupić przedmiot wspomnianego leasingu. Oczywiście nie jest on obowiązkowy dla korzystającego. Godny uwagi jest fakt, że w zdecydowanej większości przypadków wspomniany wykup jest niezwykle opłacalny. Jest to spowodowane stosunkowo niską umowną sumą za jaką leasingobiorca zdecyduje się odsprzedać samochód leasingobiorcy. Ponadto nie można zapomnieć, że wysokość wykupu jest znana od samego początku. Wskazana jest bowiem podczas podpisywania umowy na leasing – dlatego używana Skoda Fabia w STORE VW FS to dobry wybór.

O czym jeszcze należy pamiętać?

 

Warto zadać wszystkie nurtujące pytania przedstawicielowi firmy specjalizującej się w finansowaniu zakupu pojazdów. Przedstawiciel STORE VW FS odpowie na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania. Dla przedsiębiorców bardzo ważne jest opodatkowanie omawianego leasingu. Należy mieć świadomość, że można odliczyć nawet 50% podatku w przypadku, gdy pojazdy będą użytkowane w sposób mieszany, czyli nie tylko w celach służbowych, ale również prywatnych. Z kolei 100% można będzie odliczyć tylko wtedy, gdy samochody używane będą wykorzystywane tylko do celów służbowych.

Ubezpieczenie

Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani wzięciem samochodu w leasing muszą bardzo dokładnie sprawdzić w umowie, jak przedstawiają się kwestie ubezpieczenia. Finansujący może bowiem ubezpieczyć dany pojazd. Z kolei korzystający będzie obciążony kosztami, które z tego wynikają.

Redakcja BlogMobility