Jak zoptymalizować wydatki firmowe na paliwo?

Ograniczanie kosztów prowadzonej działalności to wyzwanie, z którym mierzy się właściciel każdej firmy. W szczególności dotyczy to wydatków związanych z eksploatacją aut używanych do transportu pracowników lub dystrybucji produktów. Zmniejszać koszty można na wiele sposobów, na przykład, wycofując z eksploatacji najstarsze pojazdy i decydując się na zakup nowych jednostek, wyposażonych w nowoczesne i oszczędne silniki. Jednym ze skutecznych i szybkich sposobów ograniczenia wydatków przedsiębiorstwa jest także korzystanie z popularnych kart flotowych. Czym wyróżnia się to rozwiązanie i jak można je stosować w praktyce?

Korzystne karty flotowe dla firm

Na rynku dostępne są różnego typu karty flotowe. Nie każda daje jednak takie same korzyści. Wśród wielu propozycji warto zwrócić uwagę na karty paliwowe FLOTEX POLSKA. Jest to oferta przeznaczona zarówno dla właścicieli małych, jak i średnich firm. Pozwala na bezgotówkowy zakup paliwa na stacjach Orlen, BP, Shell oraz AMIC. W związku z tym zakupy są możliwe do realizacji na terenie całego kraju, w ponad 3700 stacjach paliw.

Optymalne zarządzanie kosztami

Karty flotowe dla firm pozwalają na optymalne zarządzanie flotą pojazdów. Można to osiągnąć bez względu na branżę, w której działa firma. W przypadku kart FLOTEX POLSKA oszczędności mogą być odliczane od każdego zakupionego litra paliwa. Oferta jest dostępna nawet dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Dzięki temu jest to jeden z najbardziej uniwersalnych sposobów ułatwiających codzienne prowadzenie firmy.

Pełna kontrola nad wydatkami

Karty FLOTEX POLSKA działają w systemie pre-paid, co pozwala precyzyjnie zarządzać środkami przeznaczonymi na zakupy związane z bieżącą eksploatacją pojazdów. Transakcje są zawierane przy pomocy dedykowanych kart, a rozliczenia wykonywane z Panelu Klienta, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Do dodatkowych korzyści dla posiadaczy kart FLOTEX POLSKA należy możliwość korzystania ze specjalnych cen benzyny i oleju napędowego, które aktualizowane są w okresach 24-godzinnych. Są one oparte na hurtowych cenach paliw, a więc wpływa to dodatkowo na ograniczenie kosztów.

Proces wydawania karty paliwowej

Proces wydania karty flotowej jest bardzo prosty. Do zawarcia umowy wymagana jest wyłącznie kopia dokumentów rejestrowych firmy oraz wypełnienie specjalnego wniosku online. Karty FLOTEX POLSKA mogą być wydane zarówno na numer rejestracyjny auta, na firmę, jak i w formie imiennej, na imię i nazwisko kierowcy.

To elastyczne rozwiązanie pozwala kontrolować wydatki i tankować wygodnie wszystkie pojazdy używane w firmie. Ponadto każda karta pozwala na zakup ograniczonej ilości towarów i usług dostępnych na stacjach paliw. Dlatego karty flotowe dla firm to skuteczne rozwiązanie pozwalające ograniczyć wydatki, bez względu na charakter i rozmiar prowadzonej działalności.

Redakcja BlogMobility