Znaki drogowe – czy można je kupić?

Znaki drogowe służą do oznakowania dróg oraz innych terenów. Czy można jednak zakupić je na własność?

Do kategorii znaków drogowych zalicza się szeroka gama znaków, czyli znaki zakazu, znaki nakazu, znaki ostrzegawcze oraz znaki informacyjne. Znaki te powszechnie używane są na drogach publicznych, jednak bardzo często pojawia się pytanie, czy tego typu produkty można kupić na własność. Jak jest w rzeczywistości?

Kto może nabyć znaki drogowe?

Zasadniczo nie ma żadnych ograniczeń dotyczących zakupu znaków drogowych, czyli znaki zakazu – wimed.pl oraz inne rodzaje znaków może zakupić każdy, kto chciałby posiadać taki produkt.

Warto jednak pamiętać o tym, że znaki drogowe nie mogą być ustawiane przez osoby nieuprawnione na drogach publicznych. Nie ma jednak ograniczeń dotyczących umieszczania ich na terenie prywatnym, na przykład na bramie albo na drodze wewnętrznej.

Gdzie można kupić znaki drogowe?

Obecnie znaki drogowe można kupić bezpośrednio u producentów, którzy wykonują je w wariantach standardowych, ale również można zamówić znaki indywidualne, które opatrzone są określonymi napisami na zlecenie klienta.

Sprzedaż znaków drogowych jest również możliwa za pośrednictwem internetu, dlatego też można kupić je bez potrzeby udawania się do firmy zajmującej się ich produkcją. Wtedy wybrane znaki drogowe, na przykład znaki zakazu, są przekazywane do klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Ile kosztują znaki drogowe?

Ceny znaków drogowych są zależne od wielu czynników, między innymi od wielkości znaku, jego wykończenia, na przykład z użyciem specjalnej powłoki czy też dodatkowych elementów jak uchwyt, słupek do znaku drogowego.

Najczęściej za małe znaki drogowe trzeba zapłacić od około 80 złotych wzwyż, natomiast te największe kosztują nawet około 200-250 złotych za sztukę.

Dokładne ceny znaków drogowych można obecnie sprawdzić bezpośrednio na witrynach producentów, gdzie są one prezentowane we wszystkich wariantach do wyboru. Znaki na zamówienie wyceniane są indywidualnie. Do ceny znaku należy doliczyć koszt transportu przy zamówieniu na odległość.

Redakcja BlogMobility

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.