Czy projektor zamiast telewizora to dobre rozwiązanie?

Jeszcze kilka lat temu trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie bez telewizora. Dziś jest zupełnie inaczej, odchodzimy od oglądania z góry narzuconych programów, internet daje takie możliwości, że możemy wybrać, co chcemy oglądać w danym momencie i czasie. Mimo, że do niedawna film na dużym ekranie można było obejrzeć wyłącznie w kinie, dziś z powodzeniem można zrobić sobie seans filmowy w domu. Czy telewizor powoli odchodzi do lamusa? Może lepiej zainwestować w dobrej jakości projektor?

Projektor zamiast telewizora?

Przenośne projektory cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – to dzięki nim możemy oglądać filmy i serialne na duży ekranie i to bez wychodzenia z domu i płacenia za bilety. Dlaczego rzutnik to dobre rozwiązanie? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wielkość ekranu, może być naprawdę imponujących rozmiarów, można na nim oglądać filmy w rozmiarze 100-150 cali. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również to, że jest to urządzenie niezwykle małe, łatwe w transporcie, nie zajmuje dużo miejsca w domu. Nowoczesne projektory działają bezprzewodowo, co jest dodatkowym atutem. Decydując się na oglądanie filmów za pośrednictwem projektora zyskujemy jeszcze jedną rzecz – a mianowicie zdrowsze oczy. Oglądanie obrazów na biały tle czy na ścianie zdecydowanie dużo mniej męczy oczy, tak więc jest mniejsze ryzyko, że nasz wzrok w pewnym momencie życia odmówi nam posłuszeństwa. 

Wiele osób zastanawia się, czy rzutnik to dobra inwestycja w przypadku posiadania małego salonu, w którym nie można pozwolić sobie na oglądanie filmów na bardzo dużym ekranie i z dużej odległości. W tym wypadku wystarczy kupić odpowiedni rzutnik, taki, który będzie posiadał funkcję ultrakrótkiego rzutu. Decydując się na zakup projektowa, trzeba pamiętać jeszcze o jednej ważnej sprawie, otóż nie uzyskamy dobrej jakości obrazu w nasłonecznionym miejscu. To, dlatego warto zainwestować w dobre zaciemniające rolety. 

Co wybrać projektor czy telewizor?

Telewizor to urządzenie niezawodne, które daje dużo możliwości. Obecnie za pośrednictwem telewizora również można oglądać ulubione seriale czy filmy, w zasadzie może pełnić identyczną funkcję, jak projektor. Co zatem wybrać? Telewizor to rozwiązanie dla osób, które cenią wygodę, niezawodność i łatwość obsługi. Projektor zadowoli miłośników kina, którzy chcą stworzyć w domu klimat i warunki, jak na prawdziwej sali kinowej. Każde rozwiązanie ma plus i minusy, dużo zależy od naszych indywidualnych preferencji, potrzeb oraz budżetu. 

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup telewizora, czy projektora, pamiętajmy aby dokładnie sprawdzić parametry urządzeń. Ważne są takie rzeczy jak technologia obrazu, rozdzielność, w przypadku projektora żywotność lampy. Jeżeli chodzi o koszty, to telewizory są droższe od rzutników. Za nowoczesny telewizor trzeba będzie zapłacić około 3,000 złotych, natomiast za projektor około 1,000 złotych. Projektor zamiast telewizora? Tak, to bez wątpienia dobre rozwiązanie, choć z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu.

Redakcja BlogMobility

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.