Jak idealnie dopasować muchę do garnituru?

Mucha do garnituru to elegancki dodatek przeznaczony na oficjalne wyjścia. Można ją świetnie połączyć z każdym szykownym strojem, dzięki czemu mężczyzna może poczuć się pięknie i elegancko. Zatem jak dobrać kolor muchę do garnituru?

Mucha – doniosłość styl i elegancja

Mucha oraz krawat to ważne elementy eleganckiego, męskiego stroju. Najczęściej są one zakładane podczas wyjść na ważne imprezy okolicznościowe takie jak: ślub, chrzest, komunia i wiele innych. 
Mucha świetnie podkreśla doniosłość, temperament oraz charakter każdego mężczyzny.

Jaki garnitur warto założyć do muchy?

Wielu panów ceniących sobie elegancki wygląd często stoi przed trudnym dylematem, jakim jest odpowiedni dobór muchy do garnituru. Zatem jak stworzyć piękną stylizację, która podczas balu zwróci uwagę wszystkich gości. 

Decydując się na założenie muchy do garnituru warto pamiętać o tym, aby reszta stroju była nieco stonowana, dzięki czemu mucha na takim tle doskonale się wyróżnia. Do muszki najlepiej jest wybrać garnitur w kolorach czerni, szarości lub granatu oraz taki który to jest wykonany z gładkiej i jednolitej tkaniny.

Z jaką koszulą warto połączyć elegancką muchę?

Jeżeli mężczyzna wychodzi na wyjątkowe przyjęcie wskazane jest, aby założył muchę do białej lub błękitnej koszuli z łamanym kołnierzykiem. Warto wybrać taką koszulę, która będzie miała krytą plisę, gdyż wówczas całkowicie zakryje ona guziki.

Mucha doskonale prezentuje się również jeżeli zostanie połączona z elegancką koszulą, która to zdobią czarne guziczki jubilerskie. 
Jeżeli panowie tworzą stylizację na mniej zobowiązujące uroczystości, to wówczas mogą wybierać koszule ozdobioną normalnym kołnierzem.

Jak wybrać profesjonalnie muchę do garnituru?

Podczas zakupu muchy warto postawić na to, aby była ona elegancka oraz gładka. Warto pamiętać o tym, że biała jest zawsze zarezerwowana do fraka, natomiast czarna do smokingu. Z kolei do klasycznego garnituru najlepiej pasują jednolite muchy w kolorze bordo, granat czy szara. Do takiego stroju świetnie prezentują się również muszki skomponowane w dwóch kolorach. 

Niezwykle oryginalnie i szykownie prezentują się jednokolorowe muchy uszyte z jedwabiu.Niemniej mnóstwo panów wybiera również kolorowe muchy z nieco bardziej odważnymi wzorami oraz takie, które wykonane są z tworzywa takiego jak: bawełna, wełna oraz grenadyna. 
Tego typu muchy świetnie się prezentują jeśli zostaną połączone z bardziej oryginalnymi stylizacjami w postaci klubowej marynarki lub eleganckiego, rozpinanego sweterka. 

Idealnie oraz gustownie dobrana mucha do garnituru powinna zawsze mieścić się pomiędzy konturem twarzy, a zewnętrznymi kącikami oczów. Niezwykle istotne jest to, aby brzegi muchy nie wystawały poza ramy kołnierzyka koszuli

Mucha i krawat – co wybrać?

Za wyborem muchy przemawia funkcjonalność oraz wygoda. Nie ogranicza ona bowiem swobody oraz w żaden sposób nie krępuje ruchów. Zakładając muchę mężczyzna nie musi się obawiać, że przy rozpiętej marynarce końcówka muchy wyląduje w talerzu z zupą. Prawdziwa, oryginalna mucha powinna być samodzielnie zawiązana, niemniej obecnie na rynku nie brakuje much zawiązanych fabrycznie, w których, za pomocą zapinanej na guzik czy haftkę tasiemki, można dowolnie regulować szerokość i idealnie dopasowywać ją do obwodu męskiej szyi.

Redakcja BlogMobility