Dlaczego warto wybierać automatyczne przyłbice spawalnicze?

Na rynku akcesoriów dedykowanych spawaniu znajdziemy wiele rodzajów masek z charakterystyczną szybką, która ma za zadanie chronić wzrok w momencie zajarzenia łuku i rozpoczęcia procesu spawania. Najprostszym w użyciu sprzętem są maski pasywne z przyciemnionym szkłem, które przykłada się do twarzy w momencie rozpoczęcia spawania. Automatyczna przyłbica spawalnicza wyposażona jest natomiast w filtr z regulacją przyciemnienia, dzięki czemu nie trzeba co chwilę zdejmować jej z twarzy.

Ochrona wzroku i twarzy

Podstawową funkcją wszystkich rodzajów przyłbic spawalniczych, zarówno modeli pasywnych, jak i automatycznych, jest ochrona oczu przed ryzykiem poparzenia. Właściwie dobrane, wysokiej klasy maski przyczyniają się również do zmniejszenia uczucia zmęczenia oczu, minimalizując konieczność skupiania wzroku w celu poprawy jakości widzenia. Ich duża przejrzystość i brak zniekształceń, nie tylko mniej męczą oczy, ale także w pozytywny sposób wpływają na jakość wykonywanych spawów. Przyłbica spawalnicza ma za zadanie chronić oczy i całą twarz. Prócz jasnego światła, spawaniu towarzyszą również wysoka temperatura oraz odpryski rozgrzanego metalu (poza metodą TIG), które mogą spowodować bolesne i niebezpieczne poparzenia. Stosując pełną maskę, chronimy zatem nie tylko wzrok, ale i całą twarz, fragmenty szyi oraz włosy. 

Poprawa komfortu pracy

Największym atutem automatycznej przyłbicy spawalniczej w porównaniu z maską pasywną jest oferowany przez tego typu sprzęt znacznie wyższy komfort pracy.Przyłbica spawalnicza z regulacją zaciemnienia nie musi być zdejmowana z twarzy za każdym razem, gdy chcemy sprawdzić jakość wykonywanego spawu. Po przerwaniu łuku szybka maski automatycznie się rozjaśnia, a gdy ponownie uruchamiamy spawarkę, natychmiast się przyciemnia. Szybkość reakcji ma w tym przypadku kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wzroku operatora. Profesjonalna przyłbica spawalnicza z wysokiej klasy filtrem optycznym i czterema sensorami gwarantuje najwyższy komfort pracy, zapewniając stabilny widok wolny od różnego rodzaju zniekształceń i błyskawiczne zaciemnienie w momencie zajrzenia łuku.

Jeśli szukasz sprzętu, który w pozytywny sposób wpłynie na bezpieczeństwo i komfort spawania, inwestycja w automatycznie zaciemniającą się przyłbicę spawalniczą będzie najlepszym wyborem. Prostsze modele tego typu sprzętu można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Za maskę z 2-4 sensorami łuku zapłacimy nieco więcej, bo około kilkuset złotych. Profesjonalny sprzęt dedykowany zawodowym spawaczom, z nawiewem, może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Redakcja BlogMobility

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.