Moda na brodę

Zwykle to kobiety były osobami, które zwracały większą uwagę na swój wygląd i po dziś dzień tak jest. To one chodzą na regularne wizyty do kosmetyczek czy fryzjerów, co chwila zmieniają kolor włosów oraz ich długość a także wiele innych rzeczy. Wraz z postępem mody, panowie zaczęli bardziej dbać o siebie,a rynek kosmetyków stopniowo zapełnia się coraz to nowymi ich rodzajami, które mają wspomóc męską skórę. Idąc ulicą coraz częściej możemy spotkać na swojej drodze mężczyznę, który nie tylko jest schludnie ubrany, ale pięknie pachnie i fantastycznie wygląda. 

Jakie brody są modne?

Aktualnie, panowie rozkochali się w wizerunku na tak zwanego drwala. Zapuszczają brody, które jeszcze do niedawna były objawem zaniedbania, a dziś są zwiastunem dobrego smaku. Na mapie polski pojawia się coraz więcej miejsc takich jak salony fryzjerskie czy kosmetycznej tylko dla mężczyzn. Dodatkowo powstają salony specjalizujące się nie tylko w strzyżeniu włosów, ale ich główną działalnością jest dbanie o męski zarost. Barberzy – bo o nich mowa, sprawiają że męskie twarze okala modna broda, idealnie wystylizowana. Dzięki zastosowaniu zabiegów takich jak na przykład cieniowanie brody, zyskuje ona idealny kształt, co dodaje uroku jej właścicielowi. Należy jednak pamiętać, że piękna, zadbana broda, poza barberem wymaga jeszcze codziennej, świadomej pielęgnacji. Dzięki wcieraniu w nią wszelkiej maści masełek, oraz olejków jej stylizacja będzie łatwiejsza. Dodatkowo stosowanie dedykowanych brodaczom szamponów oraz odżywek do zarostów sprawi, że będzie ona miękka i lśniąca. Do czesania najlepiej wybrać szczotki z naturalnego włosia (prym wiedzie szczotka z włosiem dzika), na szczęście biorąc pod uwagę ochronę środowiska na rynku pojawia się ogrom produktów z włosiem syntetycznym, dzięki czemu mamy gwarancję, że w fazie produkcji nie ucierpiało żadne zwierze. 


Czasy, w których panowie pachnieli papierosami i potem, na szczęście, bezpowrotnie minęły. Świadomi swojej wartości panowie, a nawet bardzo młodzi chłopcy, zaczęli zwracać uwagę na to jak wyglądają i jak odbierają ich inni ludzie. Tym sposobem, widok mężczyzny w salonie kosmetycznym nie jest już tematem tabu, a pan poddający się zabiegowi manicure nikogo nie zdziwi, o ile oczywiście nie pomaluje paznokci na jaskrawy kolor. Panowie często uprawiają sport, czy chodzą na sauny i regularnie odwiedzają salony fryzjerskie. 

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Ilość kosmetyków na toaletce mężczyzn, nadal zwykle jest bardziej uboga niż u kobiet. Nie zmienia to jednak faktu, że mężczyzna w maseczce na twarzy, używający peelingu oraz, nakładający krem, zaspokajający potrzeby jego skóry to widok, który kobiety zachwyca coraz bardziej. Oczywiście przegięcie w każdą stronę jest złe, dlatego panie bardzo denerwują się gdy ich mężczyźni potrzebuje więcej czasu przed lustrem niż one. We wszystkim warto zachować zdrowy umiar. Należy pamiętać, że kobietom nadal marzy się książę z bajki, który będzie dla nich opoką w trudnym czasie. Dlatego panowie, dbajcie o siebie, ale nie przestawajcie być mężczyznami.

Redakcja BlogMobility

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.