Wynajem powierzchni magazynowej – co warto wiedzieć?

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z usługi wynajmu powierzchni magazynowej, warto odpowiednio wcześniej zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki którym łatwiej i sprawniej wybierzesz odpowiednie dla siebie miejsce. W zależności od tego, w jakim mieście znajduje się magazyn, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim konkretną lokalizację, ale też powierzchnię wynajmu. Podpowiadamy, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na wynajem magazynu!

W jakiej lokalizacji wynająć magazyn?

To jedna z najważniejszych kwestii, szczególnie jeśli zamierzasz wynająć magazyn na potrzeby prowadzenia własnej działalności i musisz liczyć się z planowaniem codziennej logistyki w zakresie transportu towarów. W takim przypadku lepiej zdecydować się na magazyn blisko dróg szybkiego ruchu lub autostrad, które pozwolą na bardziej zorganizowany transport bez zbędnych zakłóceń. Dodatkowo nie będziesz tracić czasu na stanie w korkach. Jeśli jednak zależy Ci na wynajęciu magazynu po to, by przechowywać w nim towar na potrzeby swojej działalności, to warto zdecydować się na lokalizację bezpośrednio w sąsiedztwie miejsca Twojej pracy. Dzięki temu transport rzeczy z pewnością przebiegnie sprawniej. Na stronie internetowej https://warehousemarket.pl/ można znaleźć oferty wynajmu magazynów w konkurencyjnych cenach w różnorodnych lokalizacjach, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie dla siebie optymalną przestrzeń do magazynowania.

Jaka wielkość powierzchni magazynowej na wynajem?

Po wybraniu miejsca warto przemyśleć odpowiednią wielkość magazynu, jaka będzie niezbędna, by zaspokoić nasze potrzeby. Niespożytkowanie dostępnego miejsca będzie  nieoptymalne, dlatego lepiej wcześniej rozsądnie oszacować swoje potrzeby. Jeśli zamierzasz wynająć magazyn na potrzeby rozwoju własnej działalności, warto wziąć pod uwagę nieco większy metraż, aby dać sobie możliwość potencjalnego rozwoju w przyszłości. Transportowanie wszystkich rzeczy do nowego miejsca może być kosztowne i czasochłonne, dlatego warto pomyśleć o potrzebie dodatkowej przestrzeni już na samym początku. Nasi doradcy wskażą konkretne lokalizacje magazynów, w których można zwiększać powierzchnie w razie potrzeb.

Od czego zależy koszt wynajmu magazynu?

Cena wynajmu najczęściej będzie uzależniona od miasta i lokalizacji w obrębie konkretnego miasta, dlatego tę kwestię należy wziąć pod uwagę na samym początku. Oprócz samego wynajmu magazynu cena może zawierać także opłaty za media, wyposażenie w podstawowe sprzęty czy wywóz odpadów. Szczegółowe zestawienie kosztów wraz z porównaniem mogą przygotować dla Ciebie agenci ds. wynajmu powierzchni magazynowych.

Redakcja BlogMobility