Program e-PIT – rozlicz się online

Coroczne rozliczanie podatku już za pasem. Jak sobie z tym radzisz? Prosisz o pomoc kogoś z bliskich, idziesz do urzędu, a może wypełniasz sam? Żadna z tych opcji nie jest dobrym wyborem, jeśli możesz skorzystać z programu e-pit. Szybko, łatwo i wygodnie wypełnisz swoją deklarację podatkową, a co więcej, bez wychodzenia z domu! Poradzi sobie z tym naprawdę każdy, czy to młoda osoba pierwszy raz rozliczająca podatek, czy senior niekorzystający często z komputera. Jak więc działa program e-pit?

Twój e-pit – jak wypełnić deklarację przez Internet?

Choć rozliczanie podatku przez Internet jest już dostępne od dłuższego czasu, to wciąż wiele osób z niego nie korzysta. Warto więc zagłębić się w temat i zapoznać się ze wszystkimi pozytywnymi aspektami tego rozwiązania.

Choć e-pit będzie dostępny dopiero od 15 lutego 2020, to warto już teraz zainteresować się działaniem programu do wypełniania deklaracji online. PIT będzie znajdował się na stronie podatki.gov.pl. Z kolei na e-pity.pl znajdziesz program, który ten PIT praktycznie za Ciebie rozliczy. 

Cała procedura polega tak naprawdę na wgraniu deklaracji podatkowej, sprawdzeniu jej poprawności i wysłaniu jej również za pośrednictwem programu e-pit do urzędu. Na stronie e-pity znajdziesz także ABC uzupełniania deklaracji podatkowej. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcemy dowiedzieć się, jakie ulgi i odpisy nam przysługują.

Program e-pit – czy to bezpieczne?

Ważnym aspektem, który często rodzi mieszane uczucia, jest bezpieczeństwo naszych danych w bezmiarze internetowym. Jeśli korzystamy ze sprawdzonych, autoryzowanych programów o nic nie musimy się martwić. Patrzmy, czy wybrana aplikacja jest polecana przez urzędy i firmy oraz czy ma certyfikaty. Warto też zainteresować się, z jakich uprawnień korzysta oraz gdzie przechowuje dane. Najlepiej, jeśli robi to w chmurze, gdyż wtedy są one odpowiednio zaszyfrowane i bezpieczne.

Program pit pozwala na wypełnienie praktycznie każdej możliwej deklaracji, a jest ich ponad 40. Są to między innymi PIT-37, PIT-36/36S, PIT-28, PIT-38, PIT-39 oraz wiele, wiele innych. W aplikacji znajdziemy także mniej popularne deklaracje, jak PIT-16. 

Z roku na rok wypełnianie PIT będzie coraz szybsze i sprawniejsze, gdyż Twoje dane i rozliczenia z zeszłych lat są zachowywane przez program. Dlatego też warto korzystać z jednego, sprawdzonego źródła, na którym co roku będziemy tylko wgrywać nową deklarację, a reszta będzie uzupełniać się sama. To naprawdę bezpieczna metoda, która jest najskuteczniejsza i najszybsza. 

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, może zapoznać się z filmem instruktażowym oraz wieloma cennymi artykułami, które dokładnie tłumaczą i przedstawiają zasady działania programu, jak i wszystkie kwestie dotyczące deklaracji podatkowych. Dobre poinformowanie to podstawa do dokładnego i szybkiego wypełnienia PIT. Przekonaj się sam jakie to proste już przy najbliższym rozliczaniu podatku. Szybko, łatwo i skutecznie – to najlepsze słowa określające działanie programu do PIT!

Redakcja BlogMobility

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.