Dopłaty do dostawczych elektryków dla firm

W wielu firmach wykorzystywane są samochody dostawcze. Z racji tego, że w ostatnich latach bardzo poważnie podchodzi się do spraw związanych z ekologią, to także motoryzacja podąża tymi torami. Elektryczny samochód dostawczy to przyszłość, w którą warto zainwestować. Oczywiście koszty kupna nowych aut są wysokie. Są jednak możliwości otrzymania dopłaty, która znacznie obniży koszt zakupu. 

Elektryczne samochody ciężarowe MAN

Elektryczny samochód dostawczy to nie tylko oszczędność, ale także dbanie o środowisko naturalne. W Polsce powstaje coraz więcej stacji, w których można naładować elektryczny pojazd. Pojawiają się także coraz częściej stacje szybkiego ładowania, które skracają cały proces nawet do kilkudziesięciu minut. Elektryczne auta MAN powodują znacznie niższe koszty eksploatacji. Auta takie są także tańsze w serwisowaniu i obsłudze. Dlatego warto wziąć pod uwagę kupno nowoczesnych elektrycznych pojazdów dostawczych do firmy. Akumulatory w samochodach dostawczych posiadają na tyle dużą pojemność, że można na jednym ładowaniu przejechać nawet kilkaset kilometrów. Samochody elektryczne są mniej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia, co powoduje, że rzadziej muszą być serwisowane, a to generuje duże oszczędności. Dodatkowo auto nie emituje spalin, które zatruwają środowisko. 

Dofinansowanie do elektrycznych samochodów dostawczych

Z racji tego, że samochody elektryczne są znacznie droższe od pojazdów napędzanych paliwem, to często właściciele firm transportowych nie decydują się na zakup takich aut. Jednak jest sporo możliwości uzyskania dofinansowania, dzięki któremu koszt zakupu elektrycznego auta może być o wiele niższy niż kupno auta na przykład na ropę. Z racji tego, że Polska należy do Unii Europejskiej, to jest mnóstwo projektów unijnych, które dofinansowują zakup elektrycznych pojazdów. Takie działanie ma na celu zapobieganie emisji dwutlenku węgla. Z dofinansowania mogą skorzystać praktycznie wszyscy. W zależności od rodzaju projektu można uzyskać różną kwotę dofinansowania. Są także polskie projekty finansujące zakup elektrycznych samochodów dostawczych. Chodzi o to, aby uświadomić jak największą liczbę osób i przekonać o tym, że elektryczne auta są przyszłością, która nadchodzi szybkimi krokami. Dlatego warto skorzystać teraz i otrzymać dopłatę do zakupu floty elektrycznych pojazdów oszczędzając przy tym sporo gotówki. 

Elektryczne samochody dostawcze – zalety

Kupno samochodu elektrycznego niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Przede wszystkim, jak już zostało wspomniane, są to spore oszczędności podczas codziennej eksploatacji. Nie tylko oszczędza się pieniądze na tankowaniu, ale również na serwisowaniu. Oczywiście są to auta w pełni bezpieczne dla środowiska, gdyż nie emitują szkodliwych substancji. Bardzo wiele europejskich państw wprowadza zakaz poruszania się pojazdów spalinowych po miastach podczas dnia, co znacznie może utrudnić poruszanie się po Unii Europejskiej w szczególności w przypadku firm oferujących transport międzynarodowy.

Redakcja BlogMobility