Odpowiednie gogle motocyklowe

Gogle to nieodłączna część wyposażenia, jeżeli zajęliśmy się uprawieniem motocrossu. Oddzielając nasze oczy od warunków zewnętrznych takich, jak wiatr, różnorodnych zabrudzeń unoszących się w powietrzu oraz promieniowania słonecznego gwarantują nam nie tylko bezpieczeństwo, ale również wysoki komfort jazdy. Dlatego zakupując gogle motocyklowe powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Materiał i jakość wykonania

Każde gogle motocyklowe, jeżeli mają nam zapewnić komfort użytkowania nie powinny nas obciążać. Należy jednak pamiętać, że sprzęt o niewielkiej wadze może nas ochronić przed zabrudzeniami znajdującymi się na ulicy czy też w powietrzu jednie, gdy jest wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Takie właściwości jak, wytrzymałość i elastyczność oprawki, wysoka odporność na zarysowania i ochrona przed promieniowaniami UV wizjera, czy też dodatkowa warstwa Anti-Fog umieszczona na wizjerze i uniemożliwiająca parowanie są cechami, których nie mogą zapewnić tanie plastikowe gogle.

Ceny gogli

Ceny gogli motocyklowych są bardzo zróżnicowane i zależą od wspomnianych już materiałów i jakości wykonania. Dużą rolę odgrywa też sam producent. Najtańsze gogle motocyklowe można zakupić już za ok. 30 złotych. W takiej cenie otrzymamy najniżej jakości sprzęt, który jedynie prowizorycznie ochroni nasze oczy. Chociaż może być to dobre rozwiązanie awaryjne, to nie sprawdzi się w dłużej perspektywie.

Najdroższe modele gogli motocyklowych mogą osiągać nawet 500 złotych jak gogle marki Fox. Sprzęt tego rodzaju wykonany jest z różnych mieszanek materiałowych gwarantujących doskonałe pole widzenia, ochronę przed uszkodzeniami czy też promieniowaniem ultrafioletowym. Ponadto uniemożliwiają parowanie wewnątrz oraz wiele innych.

Różnorodne udogodnienia

Warto kupić gogle, które uposażone będą w różnorodne udogodnienia gwarantujące nam najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Jednym z użytecznych dodatków są zrywki, szczególnie przydatne w terenie, które pozwolą zachować czystość gogoli oraz chronią je przed uszkodzeniem.

Dobrze, jeżeli nasze gogle posiadają takie systemy, jak Anti-Fog, który zapobiega powstawaniu pary wewnątrz oraz Airflow, który gwarantuje nam odpowiednią cyrkulację powietrza. Gogle powinny również posiadać odpowiednią kilku warstwową piankę, która pozwoli na ich idealne przyleganie i dopasowanie do twarzy.

Pamiętajmy, że jeżeli mamy jakikolwiek problem z dopasowaniem gogli, to może zgłosić się zarówno do sklepu online, jak i stacjonarnego, gdzie uzyskamy dodatkowe informacje oraz pomoc.

Redakcja BlogMobility