Skoda to czeska marka samochodów osobowych, która powstała w 1895 roku w Mladej Boleslavi, a obecnie jest częścią niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG (VAG). W Polsce pojazdy Skody należą do najpopularniejszych zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.
Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na leasing skody. Wskazujemy zarówno argumenty związane z tą marką, jak i sposobem finansowania.
Długa historia i wieloletnie doświadczenie na rynku
Skoda to jeden z najdłużej obecnych na rynku motoryzacyjnym producentów, którego historia liczy już niespełna 130 lat. Założycielem marki są mechanik Vaclav Laurin i księgowy Vaclav Klement. Firma początkowo nosiła nazwę Laurin & Klement i zajmowała się naprawą i sprzedażą rowerów. Od 1939 roku Skoda produkuje samochody osobowe (pierwszy z nich to Skoda 150). W 2014 roku łączna sprzedaż aut tego czeskiego producenta przekroczyła milion egzemplarzy. Dziś Skoda korzysta z wieloletniego doświadczenia, oferując przystępne cenowo samochody słynące z niezawodności.
Niskie spalanie
Samochody Skody są zaliczane do najtańszych w eksploatacji. W przypadku większości modeli średnie deklarowane przez producenta spalanie nie przekracza 5 l na 100 km. Dzięki temu przedsiębiorca korzystający z auta w leasingu nie musi ponosić wysokich kosztów zakupu paliwa.
Wygoda i funkcjonalność
Pojazdy tej czeskiej marki są wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań, które podnoszą komfort jazdy. Zaliczają się do nich m.in.:
- dwustrefowa klimatyzacja,
- wspomaganie ruszania pod wzniesienia,
- podłokietniki z uchwytami na kubki,
- przyciemniane tylne szyby boczne,
- informacje z poziomu ekranu o ruchu pojazdów, korkach, wypadkach na drodze, parkingach czy pogodzie,
- skórzana kierownica,
- sterowanie głosowe online,
- podgrzewane przednie fotele,
- porty USB-C.
Bezpieczeństwo jazdy
Auta Skody uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych, dlatego wykorzystują je m.in. ratownicy TOPR w prowadzonych akcjach ratunkowych. Kierowcy mogą korzystać z wielu systemów zwiększających bezpieczeństwo na drodze, w tym:
- asystenta parkowania,
- monitorowania martwego pola,
- kontroli odstępu od poprzedzających pojazdów,
- funkcji awaryjnego hamowania,
- dynamicznego doświetlania zakrętów,
- automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych,
- systemu wykrywania zmęczenia kierowcy,
- asystenta pasa ruchu,
- czujnika zmierzchu.
Świetny stosunek ceny do jakości
Auta Skody, pomimo swoich wielu zalet, nie należą do drogich. Dzięki temu przedsiębiorca może korzystać z nich w leasingu przy opłacaniu niewysokiej raty.
Popularność marki wśród przedsiębiorców
Skoda to obok Toyoty najpopularniejsza marka samochodów wśród polskich przedsiębiorców, czego potwierdzeniem są dane CEPiK. W całym 2022 roku zarejestrowali oni na firmę 31 270 aut tego producenta. Najpopularniejszy jest leasing Skody Octavia, Skody Fabia, Skody Superb i Skody Kodiaq.
Przedsiębiorcy tak chętnie wybierają pojazdy tej marki m.in. ze względu na ich niską awaryjność, niewysokie koszty eksploatacji czy łatwość znalezienia do nich części zamiennych. Po kilku latach bez trudu można również sprzedać używany samochód na rynku wtórnym.
Możliwość sfinansowania auta leasingiem
Leasing samochodowy to najczęściej wybierany przez klientów biznesowych sposób finansowania aut tej czeskiej marki. Polega na korzystaniu z pojazdu należącego do firmy leasingowej na zasadach zbliżonych do dzierżawy. Warunki umowy są elastycznie dostosowywane do potrzeb przedsiębiorcy, m.in. pod względem okresu finansowania, wysokości raty czy wpłaty własnej.
Oferty leasingowe dla firm dotyczą różnych modeli, zarówno z napędem spalinowym, elektrycznym, jak i hybrydowym. Można wziąć w leasing m.in. auto Skoda Octavia, Fabia, Kodiaq, Karoq czy elektryczne modele Superb albo Eneyaq. Finansowanie jest łatwo dostępne dla przedsiębiorców nawet z niedługim stażem na rynku. Uproszczona procedura weryfikacyjna sprawia, że finansujący niezwłocznie wydaje decyzję o udzieleniu leasingu.
Po zakończeniu umowy i zapłaceniu ostatniej raty leasingobiorca może zdecydować się na korzystny wykup, co pozwoli mu nadal korzystać ze sprawdzonego w firmie pojazdu. W leasingu operacyjnym można zwrócić samochód firmie leasingowej, aby np. zawrzeć kolejną umowę na finansowanie nowszego modelu.