Buty motocyklowe – jakie wybrać?

Branża odzieży motocyklowej rozwija się dość prężnie, dlatego znalezienie odpowiednich butów na motor nie powinno stanowić większego problemu. Oczywiście do wyboru są różne modele obuwia motocyklowego, dlatego warto poświęcić takim zakupom nieco więcej czasu, aby kupić buty, które będą mogły służyć nam przez kilka sezonów.

Rodzaje obuwia motocyklowego


W dzisiejszych czasach wszystkie części garderoby motocyklowej można dopasować do swoich własnych upodobań i indywidualnego stylu. Jednym słowem jest w czym wybierać. Bardzo dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się niskie męskie buty na motor – są wygodne, komfortowe w zakładaniu i ściąganiu, dobrze prezentują się z codziennym ubiorem. Niektóre modele wyglądają, jak obuwie przeznaczone do noszenia na co dzień, co jest dużym plusem. Niskie buty motocyklowe nie wyglądają jak kalosze. Jeżeli chodzi o ceny to nie są zbyt wygórowane, z roku na roku pojawia się coraz większy wybór tego typu obuwia. Niestety warto zdawać sobie sprawę, że w tym wypadku buty zabezpieczają jedynie kostki i palce, także nie będą nadawać się do jazdy po torze. Niskie buty motocyklowe to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy jeździć po mieście.

Buty turystyczno-szosowe


Takie buty motocyklowe sprawdzą się doskonale, choć z wyglądu nie są zbyt atrakcyjne. To dobry wybór na zimniejsze dni, są odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne – wiatr czy deszcz. Takie obuwie ochroni kostki i golenie, choć przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się jakości ochraniaczy.

Kolejną propozycją są buty turystyczno-sportowe, które wyglądają o niebo lepiej od „turystyków”. Nadają się na tor i do jazdy po mieście, posiadają sportowe wstawki, ślizgacze przy palcach, mocno zaznaczoną ochronę goleni i kostki. Oczywiście na tym nie koniec, bo można wybierać również spośród butów typowo sportowych, adventure czy offroad. Ważne jest to, żeby obuwie było dopasowane do wielkości stopy i przeznaczenia. Inne buty należy kupić do jazdy po mieście, inne do jazdy po torze czy uprawiania sportów motorowych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu butów motocyklowych?


Wybierając się na takie zakupy, należy zwrócić szczególną uwagę na ochraniacze, sztywność buta oraz jego wentylację. Rozpiętość cenowa jest duża, w tym wypadku dużo zależy od firmy oraz przeznaczenia obuwia. Pamiętajmy, ze wybór odzieży i obuwia motocyklowego to bardzo ważna sprawa i na takich rzeczach nie można przesadnie oszczędzać. W końcu w dużej mierze chodzi o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Dobrze, że obecnie wybór jest duży i każdy może znaleźć buty odpowiednie dla siebie.

Redakcja BlogMobility

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.