Jak rozliczyć kwotę wolną od podatku w PIT 37?

Miesiące wiosenne w Polsce upływają pod znakiem konieczności rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Zawiłe prawo podatkowe powoduje, że rozliczenie PIT 37 może sprawiać problemy. Podczas uzupełniania formularza trzeba pamiętać o bardzo wielu aspektach, dlatego większość Polaków kojarzy PIT 37 z przykrym obowiązkiem. Poniższy artykuł w kilku punktach podpowie jak szybko i bez zbędnych formalności przygotować roczne rozliczenie.

1. Kwota wolna od podatku, ile wynosi w 2019?

2. Jak rozliczyć się przez Internet?

Kwota wolna od podatku, ile wynosi w 2019?

Rozliczając PIT37 trzeba pamiętać o bardzo wielu czynnikach, które mają wpływ na ostateczną wysokość podatku do zapłaty. Jedną z nich jest oczywiście kwota wolna od podatku. W skrócie jest to wysokość naszego dochodu, od którego nie zapłacimy podatku. Kwota zwolniona z opodatkowania co roku może się zmieniać, w 2019 roku wyniosła 8 000 PLN. Rozliczając PIT-37 w 2020 roku warto również sprawdzić możliwość skorzystania z innych ulg. Przykładem może być ulga termoizolacyjna, ulga rehabilitacyjna, ulga na Internet czy ulga na dzieci. Rozliczając PIT 37 za 2019 rok podatnik mógł liczyć na kwotę wolną od podatku w wysokości 6 000 PLN. Kwota wolna od podatku w 2020 roku nie jest jeszcze znana. Warto pamiętać, że dokładnie tak samo rozlicza się ryczałt ewidencjonowany. Duża część osób korzysta jeszcze z pomocy innych by rozliczyć PIT 37 za 2019 rok. Od dłuższego czasu można jednak samemu wykorzystać program do rozliczenia PIT 37, który znacznie nam to ułatwi.

Jak rozliczyć się przez Internet?

W sieci można znaleźć wiele platform do rozliczania PIT 37 Online, jedną z nich jest https://www.pitax.pl/pit-37/. Korzystając z takiego rozwiązania decydujemy się na znaczne ułatwienia. Formularz PIT-37 jest dokładnie przygotowany i opisany a program sam kieruje nas do kolejnych kroków podpowiadając z jakich ulg możemy skorzystać. Druk PIT-37 został okrojony tylko do elementów, które musimy uzupełnić, dlatego nie jest już tak skomplikowany. Korzystając z takiego rozwiązania nie musimy martwić się o popełnione błędy, system sam je wyłapuje i wskazuje do poprawy. Warto również dodać, że rozliczanie PIT 37 przez Internet bardzo ułatwia złożenie dokumentów w Urzędzie Skarbowym. Nie musimy już bowiem biegać z dokumentami do siedziby urzędu, wystarczy, że prześlemy wniosek elektronicznie i gotowe. Warto również pamiętać, że podatnik szybciej otrzyma zwrot podatku jeżeli deklaracja podatkowa została rozliczona elektronicznie. Dla każdego podatnika jest to korzystne rozwiązanie.

Redakcja BlogMobility

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.