Ile kosztuje samochód elektryczny w miesięcznej racie?

Bardzo duża liczba osób zastanawia się, ile obecnie wynosi cena samochodu elektrycznego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki dopłatom do elektryków miesięczna rata może być niższa w porównaniu do porównywalnego modelu wyposażonego w napęd spalinowy. Osoby zainteresowane zakupem takiego samochodu powinny dokładnie zapoznać się z ofertą firmy specjalizującej się w finansowaniu zakupu pojazdów – Emobility.vwfs.pl.

 

Jak kształtuje się cena samochodu elektrycznego?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby zainteresowane zakupem samochodu elektrycznego coraz częściej korzystają z pomocy firm specjalizujących się w finansowaniu ich zakupu. Doskonałym przykładem może być VW FS. Warto zatem dokładnie zapoznać się z ofertą wspomnianego przedsiębiorstwa – Emobility.vwfs.pl. Godny uwagi jest fakt, że obecnie mediana ceny samochodu elektrycznego wynosi niecałe 153 tysiące złotych. Oznacza to tym samym, że w znacznej większości przypadków nie są to stosunkowo tanie pojazdy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że cena samochodów zeroemisyjnych uwzględnionych w badaniu była o 44% większa od cen samochodów wyposażonych w napęd spalinowy. Warto zaznaczyć, że najdroższym samochodem w całym zestawieniu był model Audi Q4 e-tron. Według licznych ekspertów powodem zaistnienia takiej sytuacji na rynku są dopłaty z programu „Mój Elektryk”, z których mogą korzystać osoby, które kupiły nowy samochód elektryczny z salonu.

Od czego zależy cena samochodu elektrycznego?

Wśród dostępnych ofert na samochody elektryczne można wybrać kilka sprawdzonych marek. Jest to przede wszystkim Volkswagen, Audi, SEAT i SKODA. W ofercie są także modele Porsche i CUPRA. Można zdecydować się zarówno na auta dostawcze, jak i osobowe. Cena miesięcznej raty za taki samochód elektryczny ma kilka składowych. Jest to właśnie między innymi sama marka samochodu, ale też wybrana liczba lat na spłatę niskich rat oraz wybranie zakończenia finansowania. Wszystkie te elementy dają ostateczną cenę za samochód elektryczny. Na szczęście we wszystkich opcjach rata na pewno będzie niska i zadowalająca, a co za tym idzie, każdy klient znajdzie ofertę idealną dla siebie. 

Redakcja BlogMobility