ZTE rzuci wyzwanie Apple i Samsungowi?

ZTE na równi z Apple i Samsungiem? Tak ma się właśnie stać w niedalekiej przyszłości, przynajmniej zdaniem prezesa ZTE Mobile Devices – Lixin Cheng’a.

ZTE 5G

W udzielonym ostatnio wywiadzie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej CNBC Lixin Cheng zapowiedział, że ZTE w bardzo krótkim czasie stanie się jednym z największych sprzedawców smartfonów na świecie i będzie na równi konkurować z producentami takimi jak Apple i Samsung.

Głównym motorem napędowym ofensywy ZTE ma być czekająca nas zmiana z technologii 4G na 5G. Jak powiedział w wywiadzie „Jesteśmy przekonani, że staniemy się jednym z największych, globalnych dostawców smartfonów. Teraz, kiedy technologia zmienia się z 4G na 5G, wymaga ona bardzo wielu inwestycji, nowych technologii i innowacji, czyli tego, co jest największą siłą ZTE.” Dodał także, że firma nieustannie zyskuje, ponieważ słucha głosu swoich klientów i dostarcza im takich produktów, jakich dokładnie oczekują.

Bardzo szybko będziemy tam, gdzie znajdują się Apple i Samsung” – Lixin Cheng

Trzeba przyznać, że prezes ZTE nie pozostaje gołosłowny. Tylko w pierwszym kwartale 2017 roku firma osiągnęła ponad 28% wzrost zysków. Lixin Cheng podkreśla, że ZTE skupia się na innowacjach, co czyni z ZTE lidera technologii 5G. Już podczas tegorocznych targów w MWC w Barcelonie firma pokazała pierwszy telefon pracujący w sieci 5G i pobierający dane z prędkością 1 Gb/s. ZTE rozpoczęło także drugą fazę testów najnowocześniejszej na świecie infrastruktury przeznaczonej dla sieci nowej generacji oraz nawiązało współpracę z jednym z największych japońskich operatorów – SoftBank’iem, który wybrał ZTE jako dostawcę rozwiązań do budowy pierwszych rozwiązań 5G i wspólnego prowadzenia testów.

Prezes ZTE jest bardzo pewny swego, na pytanie dziennikarza, kiedy realnie ZTE stanie się tak dużym graczem na rynku smartfonów jak Apple i Samsung, Lixin Cheng odpowiedział „Będziemy nim bardzo szybko, szybciej niż myślisz”.

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 06/07/2017