ZOJI Z6 – wytrzymały budżetowiec trafia do Polski

Na rodzimym rynku debiutuje nowa marka odpornych smartfonów – ZOJI. Pierwszym dostępnym urządzeniem jest budżetowy ZOJI Z6.

ZOJI Z6

ZOJI Z6

ZOJI to nowa marka stworzona i rozwijana przez chińskiego producenta smartfonów – firmę HOMTOM. Proukty ZOJI charakteryzują się wyjątkowo odporną konstrukcją, zdaniem producenta nie straszne im upadki, zarysowania, woda czy kurz.

Smartfonem, który jako pierwszy trafia na nasz rynek jest ZOJI Z6 wyposażony w 4,7-calowy ekran HD pokryty szkłem Gorilla Glass 4. Za wydajność urządzenia odpowiadać będzie czterordzeniowy procesor MediaTek MT 6580 z GPU Mali-400MP2 wspierany przez 1GB pamięci RAM. Przestrzeni na dane otrzymamy 8GB.

W ZOJI Z6 nie zabrakło też miejsca dla: 8 Mpix aparatu głównego, 5 Mpix aparatu do selfie oraz czytnika linii papilarnych. Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh.

Najważniejszym elementem smartfonu jest jednak jego wytrzymała konstrukcja zgodna z normą wytrzymałości IP68. Tył urządzenia wykonano z poliwęglanu, natomiast boki i ramkę otaczającą ekran – z wysokiej jakości metalu. Co więcej, otwór mikrofonu oraz głośnik są maskowane przez przeciwpyłowy filtr siatkowy, natomiast gniazdo audio i port USB zostały zabezpieczone specjalnymi zaślepkami, które w przypadku zanurzenia w wodzie uniemożliwiają jej przedostanie się do podzespołów urządzenia.

Oficjalnym polskim dystrybutorem ZOJI Z6 jest firma CK MEDIATOR co zapewnia nam 24-miesięczną gwarancję, realizowaną na terenie kraju. ZOJI Z6 wyceniono na 399 złotych i nabyć go można w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, żółtym i zielonym.

ZOJI Z6

ZOJI Z6

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 14/07/2017