Z papieru do chmury

Kiedyś takie rzeczy można było oglądać w filmach spod znaku science fiction, a technologia była określana jako ta dostępna w nieokreślonej przyszłości. Dziś jest w zasięgu ręki. O czym mowa? O możliwości napisania tekstu np. długopisem, który następnie będzie przetworzony tak, żeby dokument od razu był dostępny w formie cyfrowej na komputerze, lub urządzeniu mobilnym.

Mowa o Wacom Clipboard. To inteligentna podkładka (smartpad), która umożliwia wypełnianie i podpisywanie dokumentów przy użyciu standardowych formularzy papierowych i przetwarza te dokumenty do wersji cyfrowej w czasie rzeczywistym. Urządzenie umożliwia również rejestrację i dołączanie biometrycznych podpisów odręcznych. Dokumenty cyfrowe mogą być zapisywane na komputerach lub przesyłane od razu do serwerów lub do chmury.

Elektroniczna podkładka do pisania łączy się z komputerem lub urządzeniem mobilnym przez Bluetooth – opcja łączenia przez USB dostępna jest w środowiskach komputerowych. Gdy użytkownik umieści dokument na podkładce zintegrowany skaner kodów kreskowych automatycznie identyfikuje dokument i komunikuje się z komputerem lub urządzeniem mobilnym wywołując odpowiedni dokument elektroniczny. Za pomocą dołączonego pióra użytkownik może w zwykły sposób wypełnić papierowy formularz. Wszystkie pociągnięcia piórem na podkładce są rejestrowane i przesyłane strumieniowo w czasie rzeczywistym i natychmiast dodawane do dokumentu cyfrowego.

Podkładka Wacom Clipboard będzie dostępna z końcem lipca br.

Marcin Kwaśniak , marcin.kwasniak@mobility.com.pl, 09/06/2017