Top 5 gadżetów we wrześniu

Samsung-T1-Portable-SSD-01

Samsung Portable SSD T1

Moc i wydajność wewnętrznego SSD w nowej kompaktowej i stylowej obudowie. Od dzisiaj nie musisz czekać na dostęp do swoich danych. Samsung Portable T1 jest do czterech razy szybszy w porównaniu z tradycyjnymi dyskami zewnętrznymi. Przekonaj się sam, ile zaoszczędzisz czasu podczas kopiowania muzyki, filmów czy zdjęć. Ponadto Twoje dane są zabezpieczone za pomocą 256-bitowego algorytmu szyfrowania AES. Samsung Portable SSD T1 jest dostępny w Samsung Brand Store Arkadia (Warszawa) i na www.sferis.pl. Cena: 569 zł.

inkBOOK Onyx wygaszacz 2

inkBOOK Onyx

inkBOOK Onyx został wyposażony w doświetlany ekran dotykowy w najnowszej technologii e-papieru E Ink Carta. Udoskonalona technologia wyświetlania zapewnia większy kontrast tekstu, dzięki czemu biały i czarny kolor są bardziej wyraziste. Ciekawą opcją czytnika jest możliwość rozszerzenia funkcjonalności poprzez instalację aplikacji. Dzięki tej opcji z nim użytkownik zyskuje nielimitowany dostęp do treści, zarówno polskich, jak i zagranicznych, np. poprzez instalację aplikacji ulubionej księgarni. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje dostęp do Midiapolis Drive. Jest to dysk internetowy umożliwiający bezpłatne przechowywanie do 2 gigabajtów plików.

 eTrex30x_HR_300_m

Garmin eTrex 30x

Garmin eTrex 30x to kontynuacja kultowej serii eTrex. W odświeżonym wariancie nawigacji znalazł się nowy 2,2-calowy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, czytelny nawet w pełnym słońcu, fabrycznie załadowane mapy Garmin TopoActive Europy Wschodniej lub Europy Zachodniej oraz większa pamięć wewnętrzna. eTrex 30x ma bardzo czuły moduł GPS z obsługą systemu GLONASS, dopracowane funkcje nawigacyjne oraz różnorodne opcje montażu dla wszelkich rodzajów aktywności. Może być używany na rowerach, motocyklach, łodziach lub podczas pieszych wędrówek. Odbiornik eTrex 30x wyposażono w trójosiowy kompas elektroniczny z kompensacją nachylenia oraz wysokościomierz barometryczny. Urządzenie może bezprzewodowo udostępniać waypointy, ślady, trasy i dane geocachingu innym kompatybilnym urządzeniom, odbiera dane z dodatkowych czujników, jak: czujnik temperatury Tempe, czujnik na nogę i czujnik tętna. Posiada także funkcję pilota zdalnego sterowania dla kamer sportowych VIRB.

Bayan Audio Soundbook X3

Bayan Audio Soundbook X3

Soundbook X3 brytyjskiej firmy Bayan Audio to bezprzewodowy głośnik Bluetooth z radiem FM i funkcją zestawu głośnomówiącego. Soundbook X3 wykorzystuje zaawansowane kodeki aptX do bezprzewodowego przesyłania dźwięku przy zachowaniu jego wysokiej jakości. Głośnik uzyskuje łączność za pomocą standardu Bluetooth 4.0. Zintegrowany moduł NFC pozwala na błyskawiczne łączenie się z kompatybilnymi urządzeniami za pomocą dotyku. Wyświetlacz LED, który znajduje się na przednim panelu urządzenia, podaje informacje o stanie baterii, częstotliwości radia FM oraz wskazuje aktualne źródło dźwięku. Bateria Soundbooka X3 pozwala na maksymalnie 10 godzin odtwarzania muzyki przy połączeniu Bluetooth. Soundbook X3 wyróżnia się eleganckim i nowoczesnym wyglądem. Wykorzystanie aluminium nie tylko zapewnia solidne wykończenie, ale także korzystnie wpływa na akustykę. Ponadto z tyłu urządzenia znajduje się port USB, który pozwala naładować telefon.

Blue_Jabra_Sport_Coach_iPhone

Jabra Sport Coach Wireless

Słuchawki Jabra Sport Coach Wireless zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu potrzeb entuzjastów treningu przekrojowego, umożliwiając tworzenie spersonalizowanych treningów z puli 40 różnych ćwiczeń. Po pobraniu aplikacji Sport Life na smartfon użytkownicy mogą układać własne treningi opatrzone głosowymi poradami, odtwarzanymi bezpośrednio w dousznych słuchawkach. Aplikacja Jabra umożliwia planowanie, śledzenie i analizowane treningów przekrojowych. Dostępne są ćwiczenia o różnych poziomach trudności – dla osób początkujących i dla zaawansowanych. Spersonalizowane porady treningowe są odtwarzane bezpośrednio w uchu wtedy, gdy są potrzebne, np. po upływie określonego czasu lub po wykonaniu określonej liczby powtórzeń. Stworzenie własnego programu treningowego to dopiero początek. Zintegrowany czujnik ruchu TrackFit pomoże osiągnąć optymalne wyniki i wyznaczone cele kondycyjne poprzez śledzenie tempa, odległości, liczby kroków, rytmu oraz liczby spalonych kalorii, dzięki czemu każdy trening będzie efektywny.

Mobility , redakcja@mobility.com.pl, 22/09/2015