Top 5 gadżetów w październiku

LG-Rolly-Keyboard

LG Rolly

Zwijana klawiatura do smartfonów i tabletów to jeden z najbardziej pomysłowych gadżetów na rynku. LG Rolly wyróżnia się innowacyjnym designem, akcesorium można złożyć wzdłuż czterech rzędów przycisków, dzięki czemu powstaje lekka i niewielka rolka, która z łatwością zmieści się, nawet w aktówce czy damskiej torebce. Klawiatura po złożeniu znacznie zmniejsza objętość, natomiast rozwinięta gwarantuje wygodne pisanie, nawet dłuższych tekstów. W porównaniu z tradycyjnymi klawiaturami rozstaw klawiszy w LG Rolly jest mniejszy jedynie o 1 mm. Korzystanie z klawiatury ułatwiają kontrastowe oznaczenia na przyciskach oraz rozkładana podstawka z dwoma wytrzymałymi ramionami, które bez problemu utrzymają w pozycji pionowej smartfon czy 10-calowy tablet.

 

Samsung Gear S2

Samsung Gear S2

Nowy smartwatch Samsunga to topowy model w ofercie koreańskiego producenta. Gear S2 charakteryzuje się klasycznym designem i okrągłą kopertą, a unikatowy obracany pierścień pozwala na precyzyjną obsługę. Gear S2 jest dostępny w dwóch wersjach. Wariant Gear S2 Classic, z eleganckim czarnym wykończeniem i  skórzanym paskiem, jest przeznaczony dla osób preferujących tradycyjny wygląd zegarka. Wersja Gear S2 jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy wybierają wzornictwo sportowe. Koperta w obu modelach została wykonana ze stali nierdzewnej. W obu wersjach wykorzystano ponadto ekran Super AMOLED o średnicy 1,2-cala i rozdzielczości 360 x 360 (302 ppi). System operacyjny, bazujący na platformie Tizen, wyróżnia się intuicyjnym interfejsem i zaawansowanymi funkcjami. Gear S2 zapewnia odporność na pył i wodę (IP68), a jego pracę wspiera zestaw czujników: akcelerometr, żyroskop, czujnik tętna, światła otoczenia i barometr.

 

inkBOOK Onyx

Onyx inkBook 2

inkBOOK Onyx został wyposażony w doświetlany ekran dotykowy w najnowszej technologii e-papieru E Ink Carta. Udoskonalona technologia wyświetlania zapewnia większy kontrast tekstu, dzięki czemu biały i czarny kolor są bardziej wyraziste. Ciekawą opcją czytnika jest możliwość rozszerzenia funkcjonalności poprzez instalację aplikacji. Dzięki tej opcji z nim użytkownik zyskuje nielimitowany dostęp do treści, zarówno polskich, jak i zagranicznych, np. poprzez instalację aplikacji ulubionej księgarni. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje dostęp do Midiapolis Drive. Jest to dysk internetowy umożliwiający bezpłatne przechowywanie do 2 gigabajtów plików.

 

Garmin eTrex 30x

GARMIN_eTrex30x_HR_300.5_m

Garmin eTrex 30x to kontynuacja kultowej serii eTrex. W odświeżonym wariancie nawigacji znalazł się nowy, 2,2-calowy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, czytelny nawet w pełnym słońcu, fabrycznie załadowane mapy Garmin TopoActive Europy Wschodniej lub Europy Zachodniej oraz większa pamięć wewnętrzna. eTrex 30x ma bardzo czuły moduł GPS z obsługą systemu GLONASS, dopracowane funkcje nawigacyjne oraz różnorodne opcje montażu dla wszelkich rodzajów aktywności. Może być używany na rowerach, motocyklach, łodziach lub podczas pieszych wędrówek. Odbiornik eTrex 30x wyposażono w trójosiowy kompas elektroniczny z kompensacją nachylenia oraz wysokościomierz barometryczny. Urządzenie może bezprzewodowo udostępniać waypointy, ślady, trasy i dane geocachingu innym kompatybilnym urządzeniom, odbiera dane z dodatkowych czujników, jak: czujnik temperatury Tempe, czujnik na nogę i czujnik tętna. Posiada także funkcję pilota zdalnego sterowania dla kamer sportowych VIRB.

 

Jabra Sport Coach Wireless

Jabra Sport Coach Wireless

Słuchawki Jabra Sport Coach Wireless zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu potrzeb entuzjastów treningu przekrojowego, umożliwiając tworzenie spersonalizowanych treningów z puli 40 różnych ćwiczeń. Po pobraniu aplikacji Sport Life na smartfon użytkownicy mogą układać własne treningi opatrzone głosowymi poradami, odtwarzanymi bezpośrednio w dousznych słuchawkach. Aplikacja Jabra umożliwia planowanie, śledzenie i analizowane treningów przekrojowych. Są dostępne ćwiczenia o różnych poziomach trudności – dla osób początkujących i dla zaawansowanych. Spersonalizowane porady treningowe są odtwarzane bezpośrednio w uchu wtedy, gdy są potrzebne, np. po upływie określonego czasu lub po wykonaniu określonej liczby powtórzeń. Stworzenie własnego programu treningowego to dopiero początek. Zintegrowany czujnik ruchu TrackFit pomoże osiągnąć optymalne wyniki i wyznaczone cele kondycyjne poprzez śledzenie tempa, odległości, liczby kroków, rytmu oraz liczby spalonych kalorii, dzięki czemu każdy trening będzie efektywny.

 

Mobility , redakcja@mobility.com.pl, 30/10/2015