Top 5 gadżetów w grudniu i styczniu

large_inspire_p1

DJI Inspire 1 v2.0

DJI Inspire 1 v2.0 to ulepszona wersja jednego z najlepszych na rynku dronów do zastosowań profesjonalnych. Śmigła drona wyposażono w nowy zestaw śrub napędowych oraz wzmocniony, niezawodny mechanizm blokujący. Innowacja ta zmniejsza tarcie i tym samym wydłuża żywotność śmigieł. Inspire 1 v2.0 jest gotowy do lotu zaraz po wyjęciu z pudełka, dzięki systemowi antenowemu ready-to-fly. W centralnej części drona, między lądownikami znajduje się kamera 4K, ze stabilizatorem Zenmuse X3, pozwalająca nagrywać wysokiej jakości filmy, nawet z bardzo dużej wysokości. Producent umożliwił także strumieniowanie nagrania w jakości HD w czasie rzeczywistym. Podgląd zapisu z kamery możemy obserwować na tablecie lub smartfonie zamontowanym na dedykowanym kontrolerze dołączonym do zestawu. W pudełku znajdziemy także trzy stabilizatory typu gimbal, których można używać wraz z kamerą.

 

inkWATCH TRIA Plus

001_inkWATCH_TRIA_Plus_front

inkWATCH TRIA w unowocześnionej wersji Plus to zegarek treningowy z GPS-em przeznaczony dla osób uprawiających wiele dyscyplin sportowych. TRIA Plus łączy w sobie rozwiązania z modelu TRIA, rozszerzone o nowe funkcje i bezprzewodową komunikację. Zegarek komunikuje się ze smartfonami za pośrednictwem aplikacji mobilnej inkWATCH Viewer LITE. Ułatwia ona zarządzanie planami treningowymi i monitorowanie postępów. Wyświetlacz inkWATCH-a TRIA Plus jest chroniony trudnym do zarysowania szkłem, a dzięki wodoodpornej obudowie zegarek można zabrać z sobą na basen lub nad jezioro. Dzięki Bluetooth Smart jest możliwe podłączenie do niego większej części dostępnych na rynku pulsometrów, zewnętrznych krokomierzy czy rowerowych kadencjometrów. Zegarek sprawdzi się też podczas biegów przełajowych, dzięki funkcji Nawigacja. Wyświetlana na ekranie inkWATCH-a TRIA Plus strzałka bezbłędnie wskaże drogę do celu. Wirtualny Partner mobilizuje do ciągłego poprawiania wyników, a możliwość zaplanowania treningów interwałowych ułatwi zwiększenie wytrzymałości organizmu.

 

NAVITEL E500

E500-1

Nawigacja NAVITEL E500 to propozycja dla tych kierowców, którzy pozostają wierni tradycyjnym urządzeniom PND. Nowy model ma wyświetlacz TFT 5 cali o rozdzielczości 480 x 272 został wyposażony we 16 GB wbudowanej pamięci oraz slot rozszerzeń na karty SD do 32 GB. Jego sercem jest procesor Cortex-A7 800 MHz, który sprawnie radzi sobie z przeliczaniem i wyświetlaniem map. Całością steruje sprawdzony w takich rozwiązaniach system Windows CE w wersji 6.0, a bezpieczny i bezbłędny dojazd do celu zapewniają autorskie mapy Europy, Rosji, Ukrainy, Kazachstanu i Białorusi. Nie zabrakło także dodatkowych funkcji, jak odtwarzanie muzyki i filmów. Cena nawigacji wraz z pakietem dożywotnio aktualizowanych map to jedyne 299 zł.

 

LG Rolly

 

Zwijana klawiatura do smartfonów i tabletów to jeden z najbardziej pomysłowych gadżetów na rynku. LG Rolly można złożyć wzdłuż czterech rzędów przycisków, dzięki czemu powstaje lekka i niewielka rolka, która z łatwością zmieści się, nawet w aktówce czy w damskiej torebce. Klawiatura po złożeniu znacznie zmniejsza objętość, natomiast rozwinięta gwarantuje wygodne pisanie, nawet dłuższych tekstów. W porównaniu z tradycyjnymi klawiaturami rozstaw klawiszy w LG Rolly jest mniejszy jedynie o 1 mm. Korzystanie z klawiatury ułatwiają kontrastowe oznaczenia na przyciskach oraz rozkładana podstawka z dwoma wytrzymałymi ramionami, które bez problemu utrzymają w pozycji pionowej smartfon czy 10-calowy tablet.

 

inkBOOK Obsidian

inkBOOK__Obsidian_front1

Najnowszy czytnik inkBOOK – model Obsidian – łączy najlepsze cechy modelu inkBOOK Onyx z technologią e-papierowego wyświetlacza – Flat Glass Solution. Obsidiana wyróżnia rzadko stosowany w czytnikach, idealne dopasowany do obudowy, płaski ekran. Ostrość czytanego tekstu gwarantuje sześciocalowy, dotykowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 1 024 x 758 pikseli (212 ppi), z neutralnym dla oczu doświetleniem o regulowanej intensywności. W stosunku do rozwiązań starszej generacji ekran Carta cechują o 50% mocniejszy kontrast i lepsza redukcja odbić świetlnych. Jego matowa powierzchnia imituje fakturą kartkę papieru. Przekłada się to na wysoki komfort czytania. Wzrok nie męczy się, nawet przy wielogodzinnej lekturze, a samo urządzenie wystarczy ładować raz na kilka tygodni.

Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida, obsługuje aplikacje mobilne i umożliwia otwieranie e-booków we wszystkich popularnych formatach (m.in.: EPUB, MOBI oraz PDF, ze wsparciem dla funkcji reflow). Ponadto, dzięki przeglądarce i dedykowanej aplikacji Midiapolis News, użytkownicy inkBOOK-a mogą swobodnie czytać treści z Internetu.

Mobility , redakcja@mobility.com.pl, 08/01/2016