Top 5 aplikacji w październiku

NaviExpert

 

NaviExpert to najpopularniejsza polska nawigacja online, która stanowi niezastąpione wsparcie w codziennych podróżach po mieście oraz na dłuższych trasach. Dzięki inteligentnemu systemowi Community Traffic nawigacja NaviExpert skutecznie omija korki, a ostrzeżenia CB, m.in. o fotoradarach czy kontrolach, pozwalają uniknąć niechcianych mandatów. Olbrzymią zaletą NaviExpert są również aktualizowane codziennie mapy online wraz z informacjami o bieżących remontach. Aplikacja jest dostępna w Google Play, App Store oraz Windows Phone Store. Każdy nowy użytkownik może skorzystać z darmowego siedmiodniowego testu.

 

 

World Clash

World Clash to pełna akcji gra strategiczna z elementami RPG przeznaczona na urządzenia z systemem Android i iOS. Gracze mają okazję poznać niezwykły świat wikingów, bogaty w epickie starcia, magie i tajemnice. Zaczynając od niewielkiej osady, rozwiniesz ją w niezdobytą twierdzę. Będziesz miał możliwość zmierzenia się z ludźmi z całego globu i toczenia wspólnych bojów, organizując się w gildie. Na żądnych wrażeń wodzów czekają unikatowe tryby rozgrywki i legendarni bohaterowie. Szereg pomysłowych rozwiązań pozwoli na eksplorację tego niezwykłego uniwersum i godziny przepełnione świetną zabawą.

 

 

Navitel Navigator 9.6

Navitel__9-6_PL

Navitel Navigator to bardzo funkcjonalna nawigacja stworzona przez liczącego się na rynku dostawcę samochodowych rozwiązań nawigacyjnych. Oprogramowanie charakteryzuje się niewielkim zużyciem pamięci oraz szybkim i zaawansowanym algorytmem wytyczania trasy, z uwzględnieniem informacji o korkach. Nowi użytkownicy aplikacji mogą liczyć na siedmiodniowy okres próbny, który pozwoli im zapoznać się ze wszystkimi funkcjami nawigacji. Już za ok. 7 zł można wykupić dostęp do szczegółowych map, a cena jest zależna od liczby krajów, na okres miesiąca lub roku. Na przykład roczna licencja na mapę Polski kosztuje 60 zł netto. Po wygaśnięciu ważności licencji użytkownik nie musi jej przedłużać.

 

Solid Explorer

Screenshot_2015-10-20-12-59-49

Solid Explorer to jeden z najlepszych menedżerów plików dla Androida, a ponadto stworzony przez Polaka. Nowa, wydana kilka tygodni temu wersja programu to przede wszystkim interfejs w stylu Material Design. Aplikacja wyróżnia się łatwością obsługi:  ślizgami palca można przeskakiwać między dwoma niezależnymi panelami roboczymi, np. otwartymi folderami. Solid Explorer pozwala na prowadzenie operacji na plikach i folderach w pamięci urządzenia, obsługuje też chmury internetowe, FTP, SFTP, SMB/CIFS, WebDav, zapewnia odczyt i ekstrakcję archiwów ZIP, 7Zip, RAR, TAR, a także tworzenia szyfrowanych paczek ZIP, 7Zip. W zrootowanych smartfonach aplikacja daje też zaawansowany dostęp do wszystkich zakamarków systemu wraz z modyfikacją atrybutów plików. Solid Explorer sprawdza się także jako wygodne narzędzie do przeglądania galerii obrazów i filmów.

 

TVN Meteo  

tvnmeteo_1

Bezpłatna aplikacja pogodowa TVN Meteo na system Android dostarcza dane pogodowe z 80 tys. miejscowości w Polsce i na świecie. Ma wiele przydatnych funkcji – umożliwia m.in. zdefiniowanie listy miejscowości, dla której chcemy otrzymywać bieżące informacje o pogodzie. Informuje o m.in.: temperaturze odczuwalnej, zachmurzeniu i opadach, sile, kierunkach i prędkości wiatru oraz o ciśnieniu. Aplikacja łączy się z Internetem i aktualizuje dane co godzinę. Oprócz aktualnych warunków możemy również sprawdzić prognozę na najbliższe 24 godziny oraz prognozę długoterminową – na najbliższe 15 dni. Jeśli wyrazimy chęć, aplikacja automatycznie sprawdzi naszą lokalizację oraz pokaże bieżące warunki pogodowe. Co ważne, możliwości wyboru i wyszukiwania w telefonie są identyczne jak w portalu pogodowym tvnmeteo.pl.

Mobility , redakcja@mobility.com.pl, 30/10/2015