Top 5 aplikacji w listopadzie

SHealf

S Health

Aplikację S Health dobrze znają użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy. Teraz, od wersji 4.5, mogą z niej także korzystać posiadacze urządzeń innych producentów. S Health promuje zdrowy styl życia, pozwalając na śledzenie codziennej aktywności oraz udzielając porad dotyczących sprawności fizycznej. Użytkownicy aplikacji mogą wyznaczać sobie cele, np. „chcę być bardziej aktywny”, „chcę jeść zdrowiej” czy „chcę czuć się bardziej wypoczęty” oraz otrzymywać wskazówki i nagrody. Mogą również dobierać szczegółowe programy, które będą pomagały w poprawie sprawności fizycznej. Wskazówki głosowe ułatwią, zarówno początkującym amatorom sportu, jak i tym bardziej doświadczonym, utrzymywanie właściwego tempa ćwiczeń. Wbudowane w urządzeniach Samsung Galaxy i Gear czujniki pomagają śledzić dane dotyczące tętna czy liczby wykonanych kroków. Smartfon czy inteligentny zegarek współpracujący z S Health pozwalają monitorować kalorie spalone podczas spacerów, biegania, jazdy na rowerze, pieszych wycieczek czy uprawianych sportów.

 

TIDAL

Tidal (1)

TIDAL to coraz bardziej popularny serwis streamingowy z bezstratną jakością dźwięku Hi-Fi, muzycznymi wideo w jakości HD i materiałami przygotowywanymi przez dziennikarzy muzycznych, artystów i ekspertów. Jego właścicielem jest amerykański raper Jay Z. O serwisie TIDAL zrobiło się głośno, gdy wchłonął konkurencyjny WiMP, a także gdy operator Play zaoferował całkiem za darmo dwuletnią subskrypcję usługi TIDAL w wersji Premium. Dzięki aplikacji mobilnej z serwisu można korzystać z poziomu smartfonów i tabletów. Użytkownik ma pełen dostęp do swojej kolekcji muzyki, może też łatwo wyszukiwać nowe utwory, wybierając z list albumów, playlist, katalogów gatunkowych czy polecanych nowości. Korzystając z aplikacji, można też tworzyć własne playlisty, dzielić się muzyką z przyjaciółmi, słuchać radia stworzonego na podstawie nagrań wskazanego artysty lub utworu, odnaleźć biogramy artystów i wyszukiwać podobnych artystów. Ulubione nagrania można dodawać do trybu offline, by słuchać ich także bez dostępu do Internetu. TIDAL daje nielimitowany dostęp do ponad 35 mln utworów.

 

Solid Explorer

Solid_1

Solid Explorer to jeden z najlepszych menedżerów plików dla Androida. Nowa, wydana kilka miesięcy temu wersja programu to przede wszystkim interfejs w stylu Material Design. Aplikacja wyróżnia się łatwością obsługi: ślizgami palca można przeskakiwać między dwoma niezależnymi panelami roboczymi, np. otwartymi folderami. Solid Explorer pozwala na prowadzenie operacji na plikach i folderach w pamięci urządzenia, obsługuje też chmury internetowe, FTP, SFTP, SMB/CIFS, WebDav, zapewnia odczyt i ekstrakcję archiwów ZIP, 7Zip, RAR, TAR, a także tworzenie szyfrowanych paczek ZIP, 7Zip. W zrootowanych smartfonach aplikacja daje też zaawansowany dostęp do wszystkich zakamarków systemu wraz z modyfikacją atrybutów plików. Solid Explorer sprawdza się także jako wygodne narzędzie do przeglądania galerii obrazów i filmów.

 

Listonic

Widok Skos (1)

Listonic to najpopularniejsza polska lista zakupów. Niedawno program przeszedł dużą metamorfozę, a jego interfejs został dostosowany do stylistyki Material Design. Dzięki tej zmianie aplikacja stała się bardziej przejrzysta i prostsza w obsłudze. Największą transformację przeszedł widok dodawania produktów. W nowej wersji został on przeprojektowany, by odpowiadać procesowi robienia codziennych zakupów, w czasie których ok. 70% wybieranych produktów to przedmioty kupowane cyklicznie. Aplikacja wręcz domyśla się, jakie produkty chce dodać użytkownik. Pozycje można wprowadzać na wiele różnych sposobów – głosowo, tekstowo, za pomocą skanera kodów kresowych czy korzystając z podpowiedzi. Program pozwala na synchronizację danych w chmurze, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do swoich list z każdego urządzenia i na stronie http://listonic.com. Można też udostępniać listy innym użytkownikom Listonic lub wysyłać je za pomocą e-maila bądź SMS-u.

 

Navitel Navigator 9.6

Navitel__9-6_PL

Navitel Navigator to funkcjonalna nawigacja stworzona przez liczącego się na rynku dostawcę samochodowych rozwiązań nawigacyjnych. Oprogramowanie charakteryzuje się niewielkim zużyciem pamięci oraz szybkim i zaawansowanym algorytmem wytyczania trasy, z uwzględnieniem informacji o korkach. Nowi użytkownicy aplikacji mogą liczyć na siedmiodniowy okres próbny, który pozwoli im zapoznać się ze wszystkimi funkcjami nawigacji. Już za ok. 7 zł można wykupić dostęp do szczegółowych map, a cena jest zależna od liczby krajów, na okres miesiąca lub roku. Na przykład roczna licencja na mapę Polski kosztuje 60 zł netto. Po wygaśnięciu ważności licencji użytkownik nie musi jej przedłużać.

 

 

Mobility , redakcja@mobility.com.pl, 21/12/2015