Top 5 aplikacji w lipcu i sierpniu

unnamed4

Top Speed

Top Speed to gra wyróżniająca się niezwykłą dbałością o detale, wysokiej jakości grafiką oraz rozbudowaną fabułą. Amatorzy mobilnej rozrywki będą mieli do dyspozycji blisko 70 aut przeznaczonych do nielegalnych wyścigów i zmagań z bossami kryminalnego świata. Wśród nich znajdzie się również Nowa Warszawa – marka reaktywowana w projekcie New Warsaw. Oprócz sprawdzenia się w mobilnych wyścigach za kierownicą Warszawy, gracze będą mogli również tuningować pozostałe dostępne auta. Twórcy zadbali również o bogactwo i różnorodność tras – sześć trybów zmagań, w tym możliwość wcielenia się w policjanta ścigającego groźnych przestępców z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom ekstremalnych zmagań. Bezpłatna gra Top Speed jest dostępna na urządzeniach mobilnych z systemami: Android, iOS, Windows Phone i BlackBerry OS oraz komputerów Windows i Mac, do pobrania z m.in.: Google Play, iTunes, Windows Store i Amazon Appstore.

Arguido1

Arguido

Aplikacja Arguido umożliwia szybkie zlokalizowanie znajdujących się w pobliżu atrakcji turystycznych w trybie rozszerzonej rzeczywistości. Pozwala na przeczytanie dodatkowych informacji na temat interesujących miejsc i określa dogodną drogę na mapie. Arguido pozwala firmom wprowadzać praktyczne wskazówki dla turystów, np. lokalizacje okolicznych bankomatów, kin, muzeów, punktów handlowo-usługowych czy restauracji. Interesującym rozwiązaniem jest opcja „Automator”. Pozwala ona w prosty sposób wygenerować trasę o pasującej zwiedzającym długości lub liczbie punktów, które chcą zobaczyć. Na liście miast, które mają w Arguido wyznaczone kilkanaście tras, znajdują się m.in.: Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk, Toruń, Białystok, Kazimierz Dolny, Lublin, Zakopane i Zamość. Arguido jest dostępne na telefony oraz tablety działające pod kontrolą systemu Android, ale wkrótce pojawi się także wersja przeznaczona dla użytkowników iPhone’ów.

Evernote2

Evernote

Dostępna na wszystkie platformy za darmo, opatrzona logiem słonia aplikacja pomoże uporządkować myśli, notatki, pomysły czy projekty. Pozwala ona na tworzenie notek zarówno za pomocą klawiatury, jak i swobodnego pisania lub rysowania, a także projektowanie planów działania i list zadań, sporządzanie szkiców, dołączanie zdjęć oraz nagrań audio. Możliwości Evernote są ogromne, a ich wykorzystanie zależy tylko od wyobraźni użytkownika. Całość zebranych danych jest przechowywana na koncie online, dzięki czemu mamy do nich dostęp z każdego urządzenia, na którym Evernote się znajduje. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta na wszystkich systemach. Duża w tym zasługa dobrej polonizacji na każdej platformie oraz godnej uwagi wydajności i braku problemów technicznych. Biało-zielony interfejs jest intuicyjny, niezależnie od tego, czy pracujemy na iOS-ie, Windows Phonie czy Androidzie. Wprawnemu użytkownikowi Evernote niemalże całkowicie zastąpi tradycyjny zeszyt.

BlaBlaCar3

BlaBlaCar

Dla osób planujących wyjazd krajowy, które nie chcą jechać same bądź nie mogą lub wolą nie jechać własnym autem, a także nie chcą płacić majątku za pociągi i autokary, bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się aplikacja BlaBlaCar. Zrzeszająca już ponad 6 mln użytkowników społeczność oferuje wspólne przejazdy w różne miejsca. Każde ogłoszenie jest bardzo sprecyzowane, a uzupełnione i zidentyfikowane profile użytkowników dają poczucie bezpieczeństwa. Dostępna (niestety, tylko na Androidzie) i bezpłatna usługa w języku polskim oferuje czytelny interfejs w biało-błękitnym kolorze. Każde ogłoszenie jest przejrzyście rozpisane i od razu możną zobaczyć trasę, zdjęcie i ocenę profilu ogłaszającego oraz ewentualny koszt przejazdu. Szczególnie pomocny okazuje się system rankingu, dzięki któremu na pierwszy rzut oka widać, czy osoba jest godna zaufania, czy też należy na nią uważać. Największymi zaletami BlaBlaCar są bez wątpienia łatwość i intuicyjność obsługi oraz naprawdę okazyjne ceny przejazdów.

Screenshot_2014-04-30-09-12-17

SkyCash

SkyCash to najszybszy i najwygodniejszy sposób kupowania biletów komunikacji miejskiej. Bez pośpiechu, kolejek, odliczania drobnych czy konieczności szukania otwartego kiosku. Aplikacja jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób podróżujących koleją. Wszystkie czynności związane z zakupem biletów można wykonać w dowolnym miejscu, nawet na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Zaś usługa mobiParking udowadnia, że płacenie za parkowanie może być wygodne. Rozwiązanie działa już w blisko 30 miastach na terenie całej Polski. Za pomocą aplikacji SkyCash możemy także kupić bilety PKS Polonus – przewoźnika autokarowego, który realizuje 35 linii komunikacji dalekobieżnej do dużych miast, miejscowości wypoczynkowych i uzdrowiskowych. Korzystając ze SkyCash, nigdy nie stracimy kontaktu z gotówką – potrzebną kwotę szybko wypłacimy z dowolnego bankomatu sieci Euronet na terenie całej Polski. Wyjście do kina również nie musi oznaczać długich kolejek do kasy czy konieczności przychodzenia odpowiednio wcześniej po odbiór rezerwacji. Z poziomu aplikacji możemy również dokonać zakupu owych biletów.

 

Mobility , redakcja@mobility.com.pl, 25/08/2015