Top 5 aplikacji w grudniu i styczniu

Screenshot_2015-12-28-10-58-56

mytaxi 6.0

            Jedna z najbardziej znanych aplikacji do zamawiania taksówek doczekała się już wersji 6.0. Najnowsza odsłona programu pozwala zamówić taksówkę tylko jednym kliknięciem. Dodatkowe opcje dotyczące zamówienia są dostępne na ekranie startowym, a nie jak poprzednio – na kolejnej stronie. Wszystkie parametry, m.in.: godzina odbioru, sposób płatności, cel podróży przy zamówieniu z wyprzedzeniem, są od teraz widoczne tuż po włączeniu aplikacji. Użytkownik ma więc w jednym miejscu wszystkie wybrane przez siebie opcje, bez potrzeby przechodzenia do poprzedniej strony. Dzięki temu udogodnieniu mytaxi zyskało na przejrzystości, a użytkownik nie jest zaskakiwany niczym nieoczekiwanym. Inne zalety mytaxi pozostają bez zmian: możliwość płacenia z poziomu aplikacji, korzystanie z promocyjnych przejazdów, dodawania ulubionych kierowców, a także śledzenie trasy zamówionej taksówki na mapie.

 

S Health

Screenshot_2015-11-18-16-06-54

Aplikację S Health dobrze znają użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy. Teraz, od wersji 4.5, mogą z niej także korzystać posiadacze urządzeń innych producentów. S Health promuje zdrowy styl życia, pozwalając na śledzenie codziennej aktywności oraz udzielając porad dotyczących sprawności fizycznej. Użytkownicy aplikacji mogą wyznaczać sobie cele, np. „chcę być bardziej aktywny”, „chcę jeść zdrowiej” czy „chcę czuć się bardziej wypoczęty”, oraz otrzymywać wskazówki i nagrody. Mogą również dobierać szczegółowe programy, które będą pomagały w poprawie sprawności fizycznej. Wskazówki głosowe ułatwią, zarówno początkującym amatorom sportu, jak i tym bardziej doświadczonym, utrzymywanie właściwego tempa ćwiczeń. Wbudowane w urządzeniach Samsung Galaxy i Gear czujniki pomagają śledzić dane dotyczące tętna czy liczby wykonanych kroków. Smartfon czy inteligentny zegarek współpracujący z S Health pozwalają monitorować kalorie spalone podczas spacerów, biegania, jazdy na rowerze, pieszych wycieczek czy uprawianych sportów.

 

TIDAL

unnamed

TIDAL to coraz bardziej popularny serwis streamingowy z bezstratną jakością dźwięku Hi-Fi, muzycznymi wideo w jakości HD i materiałami przygotowywanymi przez dziennikarzy muzycznych, artystów i ekspertów. Jego właścicielem jest amerykański raper Jay Z. O serwisie TIDAL zrobiło się głośno, gdy wchłonął konkurencyjny WiMP, a także gdy operator Play zaoferował całkiem za darmo dwuletnią subskrypcję usługi TIDAL w wersji Premium. Dzięki aplikacji mobilnej z serwisu można korzystać z poziomu smartfonów i tabletów. Użytkownik ma pełen dostęp do swojej kolekcji muzyki, może też łatwo wyszukiwać nowe utwory, wybierając z list albumów, playlist, katalogów gatunkowych czy polecanych nowości. Korzystając z aplikacji, można też tworzyć własne playlisty, dzielić się muzyką z przyjaciółmi, słuchać radia stworzonego na podstawie nagrań wskazanego artysty lub utworu, odnaleźć biogramy artystów i wyszukiwać podobnych artystów. Ulubione nagrania można dodawać do trybu offline, by słuchać ich także bez dostępu do Internetu. TIDAL daje nielimitowany dostęp do ponad 35 mln utworów.

 

Navitel Navigator

unnamed

Navitel Navigator to funkcjonalna nawigacja off-line. Aplikacja charakteryzuje się niewielkim zużyciem pamięci oraz szybkim i zaawansowanym algorytmem wytyczania trasy, z uwzględnieniem informacji o korkach. Wśród wielu udogodnień, jakie zapewnia Navitel Navigator, znalazły się ostatnio powiadomienia o pomiarowych odcinkach prędkości rozlokowanych na drogach krajowych w różnych miejscach Polski.

Nowi użytkownicy aplikacji mogą liczyć na siedmiodniowy okres próbny, który pozwoli im zapoznać się ze wszystkimi funkcjami nawigacji. Już za ok. 7 zł można wykupić dostęp do szczegółowych map, a cena jest zależna od liczby krajów, na okres miesiąca lub roku. Na przykład roczna licencja na mapę Polski kosztuje 60 zł netto. Po wygaśnięciu ważności licencji użytkownik nie musi jej przedłużać.

 

Finspi

Screenshot_2015-12-28-10-37-24

Finspi to nowa, stworzona przez Polaków platforma społecznościowa o międzynarodowych aspiracjach. Serwis i aplikacja mobilna czerpią inspirację z Facebooka, Pinterestu i Google Plus, a założeniem Finspi jest łączenie użytkowników o wspólnych zainteresowaniach, z którymi można nawiązywać interakcje w czasie rzeczywistym. Może to być np. wspólne oglądanie wideo czy słuchanie muzyki. Finspi pozwoli odkryć ciekawe miejsca, do których warto się wybrać, zasugeruje pomysły na modne ubranie, a także podsunie przepisy kulinarne z całego świata lub poradniki samodzielnego wykonania różnych projektów. Nie zabraknie też humoru i rozrywki w każdej postaci. Finspi jest jeszcze w fazie rozwoju, ale widać w tym potencjał. Warto się zainteresować tym ciekawym projektem.

 

 

Mobility , redakcja@mobility.com.pl, 08/01/2016