Titanfall: Assault już niebawem trafi na nasze smartfony

Titanfall – seria stworzona przez weteranów branży – studio Respawn Entertainment niedługo doczeka się spin-offu. Titanfall: Assault bo o nim mowa to gra strategiczna z elementami gry karcianej, produkcja trafi na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS już 10 sierpnia.

Titanfall: Assault

Titanfall: Assault nie jest pierwszą próbą przeniesienia uniwersum stworzonego przez studio Respawn na urządzenia mobilne. Titanfall: Frontline ogłoszone w drugiej połowie 2016 roku miało być grą karcianą, ale ostatecznie twórcy, po tym jak gra trafiła do fazy zamkniętej bety, zdecydowali się anulować projekt.

Titanfall: Assault jest zatem drugą próbą, produkcja należy do gatunku strategii czasu rzeczywistego i skupiać się będzie na rywalizacji pomiędzy graczami, podczas potyczek wykorzystamy zarówno wielkie roboty jak i ich pilotów. Twórcy nie porzucili pomysłów, które powstały przy okazji tworzenia Titanfall: Frontline. Do każdej potyczki będziemy musieli przygotować talię z kartami pilotów, mechów i zdolności, a następnie w trakcie bitwy wykorzystywać je do pokonania naszych przeciwników. Standardowo, każda karta będzie miała określony koszt, w trakcie bitwy energia potrzebna do zagrywania kart będzie się samoczynnie odnawiać.

Titanfall: Assault może być ciekawą mieszanką, którą z całą pewnością warto będzie sprawdzić.

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 07/08/2017