The Walking Dead: March to War już niebawem trafi na iOS i Android

Studio Disruptor Beam odpowiedzialne za produkcję The Walking Dead: March to War sprecyzowało dzisiaj datę premiery gry. Co więcej twórcy udostępnili pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki.

The Walking Dead March to War

Studio Distruptor Beam potwierdziło, że gra trafi na urządzenia z systemami iOS i Android już w te wakacje. The Walking Dead: March to War to sieciowa gra strategiczna, jak podkreślają sami twórcy, granie w nią solo jest praktycznie niemożliwe i kłóci się z designem produkcji. Akcja gry przeniesie nas w okolice Waszyngtonu, gracze staną na czele grupki ocalałych i będą zmuszeni do rywalizowania o zasoby z innymi grupami. Kluczowymi elementami gry będą: rozbudowa bazy, rekrutowanie i szkolenie nowych ocalałych oraz odblokowywanie członków rady, którzy będą wyjątkowo ważnymi elementami naszej społeczności. Do przeprowadzenia ataku na wrogą osadę nasza grupa musi się składać co najmniej z 1 członka rady i maksymalnie do 5 ocalałych.

Mimo, że The Walking Dead: March to War, korzysta z wielu sprawdzonych rozwiązań znanych z innych gier strategicznych to stara się to podać w „klimacie” odpowiednim dla uniwersum „Żywych Trupów”. Każdy członek naszej załogi będzie unikalny, z własnymi statystykami, umiejętnościami i własną historią, śmierć w grze ma być ostateczna, tak więc każda strata członka grupy będzie permanentna i nieodwracalna. Poniżej obiecany zwiastun.

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 14/07/2017