Sony Xperia XZ1 zauważona w GFX Bench

Niezapowiedziany jeszcze smartfon japońskiego producenta – Xperia XZ1 pojawił się w bazie danych benchmarku GFX Bench. Wpis sugeruje, że smartfon może zadebiutować na rynku z Androidem 8.0.

Sony Xperia XZ

Sony Xperia XZ

Wpis zdradza, że Xperia XZ1 będzie działać pod kontrolą systemu Android 8.0, intrygujący jest również dopisek Android Sony Edition. Co ciekawe Sony Xperia XZ1 pojawiła się niedawno również w Geekbench, jednak wówczas nie pojawiły się żadne informacje sugerujące, że nadchodzący smartfon może otrzymać najnowszą wersję systemu Google.

GFX Bench odkrywa przed nami również kluczowe elementy specyfikacji urządzenia. Xperia XZ1 otrzyma: 5,1-calowy ekran o rozdzielczości FullHD, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z GPU Adreno 540, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej.

Benchmark zdradził również jakie smartfon otrzyma aparaty. Na tylny panelu znajdzie się 19-megapikselowy aparat główny, natomiast na froncie znajdziemy 13-megapikselową kamerkę do selfie.

Kiedy nastąpi prezentacja smarfonu? Tego niestety nie wiemy, ale idealnym do tego miejscem będą zbliżające się targi IFA w Berlinie.

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 08/08/2017