Sony PlayLink sprawi, że „kanapowe” granie wróci do łask?

Podczas swojej konferencji na trwających właśnie targach E3 Sony oprócz, co oczywiste, zaprezentowania swoich najciekawszych tytułów zdecydowało się również przedstawić funkcję PlayLink, ekskluzywną dla posiadaczy PlayStation 4.

PlayLink

Idea stojąca za usługa PlayLink jest niezwykle prosta, ma ona przywrócić „kanapowe” granie i wprowadzić nową jakość gier towarzyskich. Dzięki PlayLink zamiast kontrolerów będziemy mogli do gry wykorzystać nasze smartfony lub tablety. Wystarczy na nich zainstalować odpowiednią (darmową) aplikację, posiadać tytuł kompatybilny z PlayLink i już możemy z przyjaciółmi bawić się przed konsolą PlayStation 4.

Wyraźnie widać, że usługa jest skierowana do „niedzielnych” graczy. Sony na razie zapowiedziało pięć tytułów wykorzystujących PlayLink a są to: Playlink That’s You, PlayLink Frantics, PlayLink Knowledge is Power, Singstar Celebration oraz Hidden Agenda (twórców Until Dawn). Właśnie ten ostatni tytuł pozwala mieć nadzieję, że w przyszłości wewnętrzne studia Sony zaoferują „poważniejsze” produkcje wykorzystujące PlayLink. Poniżej możecie zobaczyć jak prezentują się Hidden Agenda oraz usługa PlayLink w akcji.

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 13/06/2017