Plantronics prezentuje nowe słuchawki Bluetooth – Voyager 8200 UC

Plantronics ogłosił wprowadzenie na rynek stereofonicznych słuchawek Bluetooth,  należących do segmentu premium – Voyager 8200 UC. Urządzenie posiada wbudowany mikrofon,  technologię pasywnej i aktywnej redukcji hałasu oraz elegancki design.

Voyager 8200 UC

Voyager 8200 UC

Jak podkreśla sam producent słuchawki Voyager 8200 UC zostały stworzone z myślą o profesjonalistach – mobilnych szefach, którzy muszą pozostawać w stałym kontakcie, jak i pracownikach biur o otwartym planie, którzy zmagają się z dekoncentrującymi czynnikami i hałasem.

W czasach gdy pracowników cechuje duża mobilność, gotowość do zapewnienia personelowi możliwości skupienia się na wykonywanych zadaniach, staje się priorytetem. Voyager 8200 UC to nasza najbardziej ambitna propozycja z rodziny produktów Voyager. Został wyposażony w liczne funkcje, które umożliwiają mobilnym profesjonalistom koncentrację, wygodę i styl. Dla autoryzowanych partnerów Plantronics Voyager 8200 będzie stanowił rozszerzenie oferty dzięki możliwości dostarczenia klientom wyjątkowego designu i dźwięku, połączonego z dostępem do funkcji biznesowych pozwalających na zarządzanie urządzeniami. Liczę na to, że słuchawki staną się popularną pozycją na liście urządzeń zamawianych przez działy IT.” – powiedział Gavin Sear, Global Product Marketing Manager w firmie Plantronics.

Voyager 8200 UC mogą być w pełni zarządzane za pośrednictwem usługi Plantronics Manager Pro, która pozwala na wgląd w ustawienia, użytkowanie, rozmowy oraz analizę akustyczną. Dzięki nowej funkcji raportów w ramach analizy połączeń oraz monitorowaniu użytkowania szefowie IT mają możliwość identyfikowania użytkowników, którzy prowadzą najmniej rozmów. Jest to możliwe za sprawą rejestrowania połączeń Bluetooth pomiędzy słuchawkami a adapterem Plantronics BT600.

Dodatkowo Voyager 8200 UC posiada:

  • Cztery podwójnie sparowane wielokierunkowe mikrofony, aby wychwytywać głos użytkownika, jednocześnie eliminując hałas otoczenia. Pozbawiona wysięgnika mikrofonu konstrukcja zapewnia krystaliczny dźwięk i doświadczenie użytkownika dopasowane do potrzeb klientów biznesowych

  • Ulepszone alerty głosowe informują o tym, kto dzwoni, wyłączonym mikrofonie oraz stanie połączenia

  • Czas pracy akumulatora pozwala na słuchanie muzyki przez 24 godziny, a przewód audio 3,5 mm jest idealnym rozwiązaniem podczas lotu

  • Certyfikat Microsoft Skype for Business i jest kompatybilny z Cisco Jabber i innymi softfonami

  • Możliwość parowania z komputerami Windows i Mac dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth, a także licznymi telefonami IP za pośrednictwem procesora audio Plantronics BT600 USB oraz telefonami i tabletami z systemem iOS i Android

  • Bezprzewodowy zasięg do 30 m we współpracy z urządzeniami Bluetooth klasy 1.

  • Inteligentne czujniki rozpoznają, kiedy słuchawki są założone – automatycznie zatrzymują dźwięk, gdy zostają zdjęte i kontynuują odtwarzanie po ich ponownym założeniu.

Słuchawki Voyager 8200 UC z końcem lipca będą dostępne w Stanach Zjednoczonych, a od początku września w pozostałych regionach. Słuchawki zadebiutują w kolorach czarnym (diamond black) i białym (buff white) w cenie €349.

Voyager 8200 UC

Voyager 8200 UC

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 13/07/2017