OnePlus 5 – poznaliśmy kolejne szczegóły na temat urządzenia

Przedstawiciele OnePlus cały czas podgrzewają atmosferę przed wielką prezentacją OnePlus 5, która ma się odbyć już 20 czerwca. Chiński producent opublikował zdjęcie dzięki któremu możemy przyjrzeć się tylnemu panelowi urządzenia, co więcej smartfon zawitał do serwisu Geekbench, a w Indiach wyciekła jego cena na tamtejszym rynku.

OnePlus 5

OnePlus 5

Zdjęcie potwierdza to co już wiedzieliśmy od jakiegoś czasu, smartfon otrzyma podwójny aparat główny i zgodnie z zapowiedziami CEO OnePlusa może się pochwalić smukłą konstrukcją. Niemal pewne jest już, że smartfon zadebiutuje na rynku w dwóch wersjach. Wcześniej spekulowano, że OnePlus 5 otrzyma 6 lub 8GB pamięci RAM, tymczasem okazuje się, że na rynku zadebiutują obie wersje urządzenia.

Najpierw w serwisie Geekbench pojawił się wpis z OnePlus 5 wyposażonym właśnie w 8GB RAM a nieco później do sieci trafiła lista zdradzająca cenę i dostępność najnowszego flagowca chińskiego producenta w Indiach. Smartfon ma być dostępny w dwóch wersjach z 6GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej oraz 8GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Model z 6GB RAM wyceniono na równowartość 515 dolarów (około 2000 złotych), natomiast model z 8GB RAM na 590 dolarów (około 2300 złotych).

Oczywiście ceny smartfonu będą się różnić w zależności od rynku, jednak jeśli Indyjskie ceny okażą się prawdziwe to OnePlus 5 może się okazać jednym z najtańszych tegorocznych flagowców.

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 09/06/2017