Louis Vuitton prezentuje smartwatch za blisko 11 tysięcy złotych!

Louis Vuitton to marka, której nie trzeba przedstawiać, ten luksusowy francuski dom mody zdecydował się właśnie wejść na rynek smartwatchy. Louis Vuitton Tambour Horizon to smartwatch, którego cena może przyprawić o zawrót głowy, najdroższa wersja kosztować będzie bowiem 2900 dolarów.

Louis Vuitton Tambour Horizon

Louis Vuitton Tambour Horizon (szary, brązowy, czarny)

Co kryje w sobie smartwatch za blisko 11 tysięcy złotych? Niestety niewiele, Louis Vuitton Tambour Horizon otrzyma okrągły wyświetlacz AMOLED 1,2-cala o rozdzielczości 390 x 390 pikseli, procesor Snapdragon Wear 2100, 521 MB RAM, 4 GB przestrzeni na dane oraz baterię o pojemności 300 mAh. Całość będzie działać pod kontrolą systemu Android Wear 2.0.

Musicie przyznać, że specyfikacja urządzenia niczym specjalny się nie wyróżnia. Żeby było ciekawiej to dodam, że w zegarku zabraknie np. monitora pracy serca, a więc do monitorowania aktywności już go raczej nie wykorzystacie.

Louis Vuitton stawia na styl, zegarek będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: szarym, brązowym i czarnym, pierwsze dwa wyceniono na 2450 dolarów natomiast za ostatni zapłacimy, wspomniane już, 2900 dolarów. Do każdego z modeli będziemy mogli dokupić 60 różnych wzorów pasków (w tym 30 męskich i 30 żeńskich).

Blisko 11 tysięcy dolarów za przeciętny smartwatch to gruba przesada. Co gorsze Tambour Horizon nie wygląd zbyt atrakcyjnie, a już na pewno nie wyróżnia się niczym specjalnym poza małym napisem „Louis Vuitton”. Są jacyś chętni na Louis Vuitton Tambour Horizon? Nie? Tak myślałem.

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 11/07/2017