Fitbit przygotowuje najlepszy smartwatch dla aktywnych?

Amerykański producent – Fitbit, był do niedawna gigantem na rynku wearables. Nic jednak nie trwa wiecznie, a ostra konkurencja sprawiła, że Fitbit zanotował w drugim kwartale bieżącego roku stratę w wysokości 58,2 miliona dolarów. Przedstawiciele producenta są jednak pewni swego i zapowiadają nadejście najlepszego smartwatcha dla aktywnych jeszcze przed końcem tego roku.

Fitbit wearables

James Park, współzałożyciel Fitbit, zdradził, że producent przygotowuje rewolucyjne urządzenie klasy premium. Smartwatch ma być, zdaniem Park’a, najlepszym urządzeniem w swojej kategorii. Przedstawiciele Fitbit wierzą ponadto, że smartwatch zapewni im znakomitą sprzedaż w okresie przedświątecznym.

Warto dodać, że Fitbit sprzedał w drugim kwartale 2017 blisko 3,4 miliona urządzeń, jeśli porównamy go z identycznym okresem minionego roku – 5,7 miliona, to wyraźnie widać, że amerykanie mają spory problem ze sprzedażą swojego sprzętu.

Amerykański producent nie najlepiej znosi ostrą konkurencję w postaci tanich i solidnych produktów od Xiaomi czy urządzeń klasy premium od Apple. Zapowiadany przez Fitbit smartwatch może zadecydować o losach firmy. Przypomnijmy, że już na początku roku firma zmuszona była do redukcji etatów, pracę utraciło wówczas 110 osób, czyli około 6% całkowitej „załogi”.

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 03/08/2017