Dziś premiera Serial Cleanera

Polska branża gamingowa ma się coraz lepiej, a firm z tego segmentu jest coraz więcej. Nie ma już tylko CD Projektu i „Wiedźmina”, a pojawiło się dużo mniejszych, często kilkunastoosobowych firm, które całkiem sprawnie rozpychają się na tym bardzo perspektywicznym rynku. Jedną z nich jest powstała w 2009 r. krakowska firma iFun4All.

Firma, która równolegle szykuje się do zmiany rynku New Connect na główny na GPW, wprowadziła dziś na rynek swoją największą dotychczasową produkcję – grę „Serial Cleaner”. Tytuł trafił do użytkowników konsol Microsoft XboxOne oraz posiadaczy komputerów z systemem Windows, Mac OS lub Linux (wcześniej dostępna była na konsole PS4). „Serial Cleaner” trafił do PlayStation Store 11 lipca.

– To nie jedyny projekt, nad którym pracowaliśmy, ale śmiało możemy powiedzieć, że jest naszym wiodącym – przyznał Michał Mielcarek, prezes iFun4all.

„Serial Cleaner” to  gra skradankowa, w której gracz wciela się w tytułowego „czyściciela” i specjalizuje się w sprzątaniu miejsc zbrodni – pozbywaniu się ciał, wyrzucaniu dowodów przestępstwa, usuwaniu śladów krwi, tuż pod okiem policjantów patrolujących teren. Światowym wydawcą jest brytyjski Curve Digital. W Polsce gra ukaże się także we wzbogaconej edycji pudełkowej, dzięki współpracy z Wydawnictwem Techland. Cena gry to 14,99 euro/dolarów.

Marcin Kwaśniak , marcin.kwasniak@mobility.com.pl, 14/07/2017