Carmageddon: Crashers trafia na Androida i iOS

Jeśli lubicie szalone wyścigi i podobnie jak ja darzycie ogromnym sentymentem serię Carmageddon to być może zainteresuje was najnowsza produkcja z „szalonym” Maxem. Carmageddon: Crashers debiutuje właśnie urządzeniach z systemami Android i iOS.

Carmageddon: Crashers

Carmaggedon wydany w 1997 roku to zdecydowanie jedna z najlepszych gier w jakie miałem okazję grać (podobnie było zresztą z kontynuacją wydaną rok później). Krwawe, szalone wyścigi potrafiły sprawić mnóstwo frajdy. Seria doczekała się jeszcze kilku części, ale z szacunku do pierwszych dwóch o nich nie wspomnę.

Właściciele marki dostrzegli widocznie potencjał w grach mobilnych, bo tak oto na Androidzie i iOS-ie debiutuje Carmageddon: Crashers. Gra oferuje dość nietypowe wyścigi, w których to musimy stawić czoła (dosłownie!) naszym oponentom. Na krótkiej trasie musimy rozpędzić wybrany przez nas pojazd tak aby przy zderzeniu zostało z nas więcej od przeciwnika. Twórcy przygotowali dla nas najbardziej rozpoznawalne pojazdy z serii, które będziemy mogli dodatkowo modyfikować. To właśnie odpowiednie dostosowanie samochodu ma być kluczem do sukcesu.

Gra zbiera na razie mieszane opinie (obecna średnia ocen w Google Play – 3,7), ale twórcy już zapowiadają liczne usprawnienia i dodatki w tym nowe pojazdy i trasy.

Carmageddon: Crashers jest oczywiście grą darmową, ale pojawiają się w niej mikropłatności.

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 08/08/2017