Asus ZenWatch 3 wreszcie z Android Wear 2.0

Jeśli jesteście posiadaczami smartwatchy Asus ZenWatch 2 lub ZenWatch 3, to jestem niemal pewien, że od jakiegoś czasu z całych sił przeklinacie opieszałość tajwańskiego producenta przy wprowadzaniu aktualizacji z systemem Android Wear 2.0. Od dzisiaj przynajmniej część z was może odetchnąć z ulgą.

Asus ZenWatch 3

Asus ZenWatch 3

Asus ogłosił, że można już pobierać aktualizację z systemem Android Wear 2.0 dla ZenWatch 3, pamiętajcie jednak, że cała operacja może zająć od pięciu do siedmiu dni i nie wszyscy otrzymają nowy system w tym samym czasie. Co z ZenWatch 2? Niestety przedstawiciele Asusa wciąż nie zdradzili konkretnej daty, ostatnia ich wypowiedź wskazywała na przełom lipca i sierpnia.

Asus był jednym z pierwszych producentów, który po ujawnieniu nowego systemu przez Google, zadeklarował, że jego zegarki – ZenWatch 2 i ZenWatch 3 otrzymają aktualizację z Android Wear 2.0. Niestety tajwański producent wielokrotnie przekładał premierę nowej wersji oprogramowania, czym nie zjednywał sobie sympatyków. Na szczęście pierwszy etap już za Asusem, teraz miejmy nadzieję, że przybliżona data debiutu oprogramowania dla ZenWatch 2 nie będzie już przekładana.

Maciej Persona , maciej.persona@mobility.com.pl, 13/07/2017